Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne. Święto Plonów już jutro

fot. Starostwo Powiatowe
Serdecznie zapraszamy na Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne#, które odbędą się 14 września 2024r. w Mroczy.
W związku z licznymi zapytaniami informujemy, że Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne w Mroczy odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem imprezy.
Święto Plonów to radość i odpoczynek po ciężkiej pracy, ale również oddanie hołdu wszystkim rolnikom, sadownikom i ogrodnikom dlatego niech to święto będzie naszą wspólną radością.
Dożynki rozpoczną się mszą św. w kościele św. Mikołaja w Mroczy. Pozostała część odbędzie się bez zmian na Stadionie Miejskim w Mroczy przy ul. Sportowej 1.
Przygotowaliśmy wiele ciekawych atrakcji. Na najmłodszych czekać będą dmuchańce i animacje, wata cukrowa, popcorn, stoiska z zabawkami oraz z balonami, a dla miłośników rolnictwa przygotowano pokaz maszyn rolniczych. Nie zabraknie również Kół Gospodyń Wiejskich ze swoimi stoiskami, na których będzie można skosztować pysznych potraw, ciast oraz zakupić rękodzieła.
Program wydarzenia:
14:30 – Ustawienie korowodu dożynkowego
15:00 - Msza Święta w kościele św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP
16:00 - Przejście korowodem z Kościoła na Stadion
16:30 – Przemówienia – część oficjalna
17:20 – ceremoniał dożynkowy (zespół Poligrodzianie)
17:45 – Występ zespołu „Poligrodzianie”
18:15 – Koncert zespołu „ABBBA IMITATION”
19:05 – Rozstrzygnięcie konkursu na wieniec dożynkowy
19:30 - Koncert gwiazdy wieczoru „LONG & JUNIOR”
20:30 - Dyskoteka Grupa Dombek
Święto plonów to doskonała okazja, by spędzić czas w gronie najbliższych przy muzyce, pysznym jedzeniu oraz ciekawych atrakcjach.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym niesamowitym dniu.
Organizatorami wydarzenia są: Powiat Nakielski, Miasto i Gmina Mrocza oraz Parafia św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP w Mroczy.
Materiał: Emilia Marach, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)