Dziś mamy 19 kwietnia 2025, sobota, imieniny obchodzą:

20 września 2017

Mundurowi spotkali się z przedszkolakami. Maluchy poznały także policyjnego psa

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym i nie tylko rozmawiali z kcyńskimi przedszkolakami # policjanci z Nakła. Atrakcją dla maluchów była też możliwość spotkania z policyjnym czworonogiem Rokim.

Wczoraj (19.09) maluchy z Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca policjanta oraz usłyszeć kilka słów na temat przepisów drogowych. Wszystko to za sprawą wizyty w przedszkolu mundurowych z nakielskiej komendy.

Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci opowiadali dzieciom o najważniejszych przepisach, ze szczególnym naciskiem na te, które szczególnie powinni przestrzegać piesi. Mowa był o tym w jakich miejscach można przechodzić przez jezdnię, a gdzie jest to absolutnie zabronione. Nie zabrakło także informacji na temat tego, co oznaczając ustawione przy niektórych przejściach dla pieszych światła i jak piesi oraz kierowcy muszą się zachować po ich włączeniu.

Wszystkie poznane przepisy maluchy miały okazję przećwiczyć na mini miasteczku ruchu drogowego, które policjanci przywieźli na spotkanie. Dzieci chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach i pokazywały jak wiele informacji przekazanych przez mundurowych zostało w ich pamięci.

Maluchy miały też niebywałą okazję spotkać się z policyjnym psem Rokim, który do przedszkola przyjechał ze swoim opiekunem asp. Łukaszem Królem. Przewodnik opowiedział o swoim podopiecznym, specyfice swojej pracy oraz uczył jak dziecko powinno się zachować w sytuacji kiedy zostanie zaatakowane przez agresywne zwierzę.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały policjantom pięknymi laurkami i własnoręcznie wykonanymi kwiatami.

materiał: Mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 6 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Budowa magazynów
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
KOBIZE
500PLN
0

Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.

(czytaj więcej)
0

Wielki Czwartek. Rozpoczęło się Triduum Paschalne

Wielki Czwartek to jeden z # najważniejszych dni w kalendarzu liturgicznym, obchodzony w Wielkim Tygodniu, który prowadzi do Świąt Wielkanocnych.

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)
0

Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.

(czytaj więcej)