Dziś mamy 22 kwietnia 2025, wtorek, imieniny obchodzą:

17 lipca 2017

Paszport ułatwi zwiedzanie zakątków Kujaw i Pomorza. Sami zobaczcie

fot. Daniel Pach

fot. Daniel Pach

Po raz szósty Urząd Marszałkowski wspólnie z Kujawsko-Pomorską Organizacją #Turystyczną zapraszają mieszkańców regionu i gości do odwiedzania najciekawszych zakątków Kujaw i Pomorza z „Paszportem Turystycznym”.

Książeczki (wersja elektroniczna w załączniku) można odbierać w punktach informacji turystycznej. Dodatkowe bonusy w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami dla kolekcjonerów pieczątek z miejsc, które rekomendujemy.

- To kolejne już lato, podczas którego na kujawsko-pomorskich trasach i szlakach wakacyjnych towarzyszy nam nasz regionalny “Paszport Turystyczny”. Jak co roku, zachęcamy do wycieczek, zwiedzania i uczestnictwa w wydarzeniach turystycznych. Tym razem chcemy Państwa przekonać do odwiedzenia i odkrycia dla siebie także mniej znanych miejsc województwa. Wiele z nich to turystyczne perełki, prawdziwe skarby z interesującą historią i niepowtarzalną atmosferą. Warto dać im się oczarować – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

Hasłem tegorocznej akcji paszportowej są kujawsko-pomorskie „zakaMARKI”, ułożone w ciekawe trasy wycieczkowe. Każda z nich jest precyzyjnie w „Paszporcie” naszkicowana, z dołączoną mapką ze wskazaniem interesującego nas rejonu województwa oraz opisem miejsc do odwiedzenia. Uzupełnieniem są kalendarium najciekawszych wakacyjnych wydarzeń na Kujawach i Pomorzu oraz namiary na punkty informacji turystycznej w całym regionie.

W tym roku sezon paszportowy jest dłuższy. Planujemy wycieczki po regionie na wrzesień, a także świetnie się zapowiadające jesienne imprezy.

Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 19 8
Pliki do pobrania
Paszport Turystyczny 2017 (1).pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.

(czytaj więcej)
0

Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.

(czytaj więcej)