Zjazd absolwentów I LO w Kcyni
Wspominali lata młodości..

fot. Hanna Prusak i Jan Kurant
Zjazd absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta w Kcyni – matura 1983, 1984, jaki odbył się 5 października w budynku ZSO w Kcyni, był okazją do spotkania znajomych# z lat młodości, do snucia wspomnień i sprawdzenia, w jakiej teraz kondycji jest szkoła.
Inicjatorami przedsięwzięcia był Komitet Organizacyjny utworzony z 3 klas : z rocznika 84, klasa „a”- p. Marlena Niedbalska- Deja i p. Burmistrz Kcyni- Piotr Hemmerling , z rocznika 83, klasa „a”- p. Wiceburmistrz Kcyni - Daniel Olszak oraz p. Benedykt Wiśniewski, zaś z rocznika 83 klasa „b” – p. Renata Gąsiorowska- Pulikowska i p. Adam Pezacki.
Poza bohaterami tego spotkania- absolwentami obu roczników, obecni byli wychowawcy klas: p. Anna Kuczkowska ( rocznik 84, klasa „a”), p. Maria Kierejewska- Mańkowska ( rocznik 83, klasa „a”), p. Elżbieta Żużak – Korkosz ( rocznik 83, klasa „b”) oraz nauczyciel matematyki- p. Jan Polewczyński ( dla którego był to już 99 zjazd ). Swoją obecnością podczas spotkania po latach zaczyniła Dyrektor kcyńskiego LO z lat 1978-1984 – p. Jadwiga Szczuka.
W sali gimnastycznej ZSO, udekorowanej przez p. Marlenę Przegiętkę, p. Jolantę Dudczak oraz p. Małgorzatę Nowakowską uczestników uroczystości bardzo ciepło powitała obecna dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kcyni- p. Ewelinę Marczak, dla której obecność w murach szkoły absolwentów jest zawsze źródłem szczerej radości. „Kontakt z Wami daje nam poczucie siły, wzmacnia w nas dumę płynącą z faktu bycia absolwentem tej szkoły”- mówiła p. dyrektor do zgromadzonych na sali gości. Minutą ciszy uczczono absolwentów , nauczycieli i pracowników szkoły, których nie ma już wśród nas.
Pięknym tworem muzycznym „Wracam do domu” spotkanie zainaugurowały Oliwia Kluczyńska i Milena Kurdelska. Następnie – w imieniu absolwentów- głos zabrał jeden z organizatorów- p. Daniel Olszak, który, dziękując za ciepłe przyjęcie, na ręce p. dyrektor Eweliny Marczak złożył kwiaty i prezent dla szkoły- zestaw lektur szkolnych ufundowanych przez uczestników zjazdu.
W dalszej części uroczystości absolwentom rocznika 83,84 zaproponowano udział w przygotowanej specjalnie na te okoliczność Gali Libelciaka, w której przygotowanie zaangażowali się: p. Monika- Suty i p. Tomasz Suty. Uroczystość poprowadzili nieocenieni konferansjerzy: Dominika Kowalska i Adam Zubrzycki.
Podczas Gali przyznano statuetki w 7 sympatycznych kategoriach. Do każdej z nich nominowano 5 kandydatów ( absolwentów), a zwycięzca otrzymywał z rąk obecnych uczniów szkoły, charakterystycznych dla poszczególnych kategorii, prestiżową statuetkę Libelciaka roku. Obsługą sprzętu zajęli się: Aleks Suty i Krzysiu Kantorski.
Zwycięzcami nagradzanych kategorii zostali:
1. Uśmiech roku – Renata Gąsiorowska – Pulikowska (wręczający: Kasia Wolff i Mateusz Dulka)
2. Dowcipniś roku- Maciej Wolff (wręczający: Marta Szweda i Adam Zubrzycki)
3. Sportowiec roku- Janusz Pulikowski (wręczający: Julia Pulikowska, Mikołaj Tubiszewski i Miłosz Frasz)
4. Osobowość roku- kobieta- Brygida Hęś (wręczający: Łukasz Gryczka)
5. Osobowość roku- Mężczyzna- Piotr Hemmerling (wręczająca: Martyna Nowak)
6. Alfa i Omega (Prymus)- Piotr Prusak (wręczający : stypendyści Prezesa Rady ministrów LO- Kinga Meller i Łukasz Mazur)
7. Para roku – małżeństwo: Renata Dubiel i Krzysztof Prajs (wręczający: szkolna para: Joasia Pituła i Adam Wolff)
Uzupełnieniem plebiscytu były utwory muzyczne: „Nie zadzieraj nosa” – w wykonaniu Joanny Rossy i Wiktorii Kasperek oraz „Nie płacz, Ewka”- w wykonaniu Mileny Kurdelskiej
Na koniec imprezy wspólnie z Joanna Rossą zaśpiewano utwór, który nie pozostawił złudzeń, że czasu nie da się cofnąć. „ Ale to już było i nie wróci więcej….- wtórowali absolwenci, choć głośniej dało się słyszeć słowa: „Choć w papierach lat przybyło, to naprawdę wciąż jesteśmy tacy sami…”
Spacerem po szkole w towarzystwie uczniów LO- Justyny Kubik, Agaty Burdasz i pozostałych wręczających Libelciaki roku, zwiedzaniem izby pamięci i (w niewyjaśniony sposób zmniejszonych ) sal lekcyjnych zakończono pobyt w murach kcyńskiego libelciaka.
Spotkaniu po latach towarzyszyły radosne wzruszenia i niekłamany entuzjazm, który uczestnicy zjazdu zabrali ze sobą na część nieoficjalną, gdzie bawiono się do białego rana.
Do zobaczenia następnym razem. Czekamy na Wasz kolejny powrót do domu..
materiał: Ewelina Marczak
Galeria





















Czytaj również
- Przed młodzieżą nowy rozdział. Uroczyste pożegnanie maturzystów
- Zakończenie roku maturzystów. „To symboliczny moment zamknięcia pewnego rozdziału”
- Pożegnanie tegorocznych absolwentów. To już ostatnia prosta przed maturą!
- Pożegnanie absolwentów w nakielskim liceum. Wyróżniono najlepszych uczniów
- Akcja Żonkile. Uczniowie upamiętnili powstanie w getcie warszawskim
Dodaj komentarz
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad
KCYNIA, w dniu 08-10-2013 18:52:30 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!