Doskonały na zimowe wieczory. Jaki grzaniec idealny?

Wraz z nadejściem zimowych, mroźnych i długich wieczorów poszukujemy sposobów na rozgrzanie naszego ciała i poprawę humoru#, np. odpoczywając pod ciepłym kocem, na miękkich poduszkach przy dobrej lekturze. Dodatkową przyjemnością jest kubek rozgrzewającego naparu lub grzańca w dłoni. Takie napoje są proste i błyskawiczne w przygotowaniu. Raptem kilka składników, które każdy ma w kuchni wystarczy, by wróciło nam lepsze samopoczucie.
Jakich składników potrzebujesz?
Dziergane swetry i grube wełniane skarpety to o tej porze roku codzienność. Staramy ogrzać się i otulić na wszelkie możliwe sposoby. Pomóc może też w tym gorący, aromatyczny napar lub grzaniec. Domowe wywary z ziół, słodkie napoje na bazie mleka, kompoty i inne napoje serwowane na ciepło wzmocnią Twój organizm i jednocześnie umilą mroźny wieczór. W doborze składników ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. W kuchni z pewnością masz wiele cudownych produktów, z których możesz przygotować napój. A nie potrzeba wiele! Wzmocnij się parującym kubkiem naparu z imbiru, w ciągu dnia dodaj sobie energii zalanymi wrzątkiem cytrusami, a wieczorem rozgrzej się popijając jabłkowo-cynamonowy grzaniec, który smakuje jak szarlotka!
Również w opcji z procentami
Aby spędzić miły, relaksujący wieczór z przyjaciółmi lub w pojedynkę, możesz też sięgnąć po opcje na bazie alkoholu. Dla wielu, nieodłącznym elementem zimy jest grzane wino lub inny alkohol, np. piwo lub cydr, który świetnie smakuje z dodatkiem wkrojonych jabłek. W różnych częściach Europy popularne są inne rodzaje grzanego wina. U naszych zachodnich sąsiadów, Niemców pija się Glühwein, a przygotowuje się go na bazie czerwonego wina z dodatkiem cynamonu, goździków, gałki muszkatołowej i skórki pomarańczowej. W Anglii na każdym rogu natkniesz się na Mulled Wine, a Skandynawowie z rozkoszą popijają tzw. Glögg – grzane wino, które podaje się z rodzynkami i migdałami, nierzadko z dodatkiem wódki lub brandy.
W czym podawać?
Jakie naczynia najlepiej sprawdzą się do podawania grzańców? Najlepsze będą kubki lub kufle wykonane z grubego szkła lub ceramiki, które są odporne na wysokie temperatury i przede wszystkim wygodne do trzymania. Zwróć więc uwagę na ich kształt i wybierz taki, który jest najbardziej praktyczny i komfortowy w użytkowaniu. Koniecznie zwróć uwagę, czy dane naczynie można myć w zmywarce. Przyprawy korzenne dodawane do naparów i samo czerwone wino mogą pozostawiać zacieki i przebarwienia, które najłatwiej doczyści właśnie zmywarka.
Źródło: materiały prasowe Vorwerk Polska
Czytaj również
Dodaj komentarz
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
On, w dniu 31-12-2022 13:22:47 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!