Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 czerwca 2021

„Bo nie zastąpi Ciebie nikt". Wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II

fot. pow.

fot. pow.

W związku z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II, przypadającą w# 2020 roku, Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni, stworzył i zrealizował projekt na zajęcia pozalekcyjne pn. „Bo nie zastąpi Ciebie nikt...100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II.” Projekt finansował Powiat Nakielski. Z powodu pandemii COVID-19, realizacja projektu została przeniesiona z miesiąca marca 2020r. na wrzesień 2020r. i trwała krócej niż zazwyczaj, bo tylko 3 miesiące: od 1 września 2020r. do 25 listopada 2020 roku.

Koordynatorki projektu, nauczycielki Kamila Marosz i Alina Polowiec, pozyskały z Centrum Myśli Jana Pawła II z siedzibą w Warszawie bezpłatną wystawę „Karol Wojtyła. Narodziny.” Jeden z egzemplarzy wystawy, w formie 10 planszy w formacie A3 zamontowanych na stelażach, miał towarzyszyć VIII Międzywojewódzkiemu Konkursowi Wiedzy o św. Janie Pawle II i trafić do około 300 odbiorców (uczestników konkursu i ich opiekunów, zaproszonych gości, uczniów szkoły). Pandemia COVID-19 i obostrzenia sanitarne wymusiły kolejne zmiany w planach organizatorów projektu. Wystawa została włączona w inne projektowe działanie, które odbyło się w pod koniec października, jeszcze przed powrotem do nauki zdalnej - szkolną wystawę książek „Święty Jan Paweł II autorem i bohaterem.” Obejrzało ją około 60 osób ze szkolnej społeczności: uczniowie , nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji.

Organizatorki postanowiły zaprezentować warszawską wystawę o życiu św. Jana Pawła II poza murami szkoły. Jedynym sposobem dotarcia do większej liczby odbiorców, w tamtym czasie pełnym obostrzeń, było wyeksponowanie jej w kościołach. Na przełomie października i listopada 2020 roku wystawa na stelażach eksponowana była w weekendy w : kościele poklasztornym pw. Wniebowzięcia NMP w Kcyni i kościele pw. św. Michała Archanioła w Kcyni (woj. kujawsko-pomorskie) oraz kościele pw. Św. Wawrzyńca w Gołańczy (woj. wielkopolskie). W ten sposób wystawę w kościołach obejrzało około 500 osób.

Drugi egzemplarz wystawy, zgodnie z licencją udzieloną ZSS w Kcyni, został zawieszony w antyramach na ścianie szkolnego korytarza. Do 18 czerwca 2021 roku tak wyeksponowaną wystawę o życiu Karola Wojtyły mogli obejrzeć rodzice i opiekunowie uczniów.

Wystawę „Karol Wojtyła. Narodziny.” obejrzało dużo więcej odbiorców niż pierwotnie planowano, bo nie 300 a około 600 osób. 

Materiał: Alina Polowiec i Kamila Marosz.

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie. 

 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)