Dziś mamy 30 listopada 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 sierpnia 2020

„Przedszkolaki poznają świat zwierząt leśnych”. Pan leśnik był gościem

fot. Stowarzyszenie Marzenie

fot. Stowarzyszenie Marzenie

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu gościł# podleśniczy Leśnictwa Dębogóra pan Mariusz Standzon.

Spotkanie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, odbyło się w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Marzenie pn.  „Przedszkolaki poznają świat zwierząt leśnych” dofinansowanego ze środków budżetu Gminy Kcynia w ramach konkursu ofert nr 1/2020 „Edukacja”. Pan leśnik opowiedział dzieciom m.in. o gatunkach zwierząt i drzew, które można spotkać w lesie. Swoje wypowiedzi zobrazował tablicami przyrodniczymi zakupionymi w ramach projektu. Na zakończenie dzieci otrzymało pamiątkowe gadżety. W dalszej części odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystano karty pracy zakupione w ramach projektu oraz książkę „Lasy świata. Pomóż zwierzakom wrócić do domów”. Kolejnym etapem realizacji tego projektu jest wykonanie przez pana Jacka Gackiego malowideł na murze przedstawiających świat zwierząt leśnych. Prace już rozpoczęto. Autorką projektu jest Przewodnicząca Rady Anna Duda-Nowicka. 

Materiał: Anna Duda-Nowicka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)