Dziś mamy 19 września 2020, sobota, imieniny obchodzą:

26 sierpnia 2020

„Przedszkolaki poznają świat zwierząt leśnych”. Pan leśnik był gościem

fot. Stowarzyszenie Marzenie

fot. Stowarzyszenie Marzenie

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu gościł# podleśniczy Leśnictwa Dębogóra pan Mariusz Standzon.

Spotkanie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, odbyło się w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Marzenie pn.  „Przedszkolaki poznają świat zwierząt leśnych” dofinansowanego ze środków budżetu Gminy Kcynia w ramach konkursu ofert nr 1/2020 „Edukacja”. Pan leśnik opowiedział dzieciom m.in. o gatunkach zwierząt i drzew, które można spotkać w lesie. Swoje wypowiedzi zobrazował tablicami przyrodniczymi zakupionymi w ramach projektu. Na zakończenie dzieci otrzymało pamiątkowe gadżety. W dalszej części odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystano karty pracy zakupione w ramach projektu oraz książkę „Lasy świata. Pomóż zwierzakom wrócić do domów”. Kolejnym etapem realizacji tego projektu jest wykonanie przez pana Jacka Gackiego malowideł na murze przedstawiających świat zwierząt leśnych. Prace już rozpoczęto. Autorką projektu jest Przewodnicząca Rady Anna Duda-Nowicka. 

Materiał: Anna Duda-Nowicka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)