Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

26 sierpnia 2020

„Przedszkolaki poznają świat zwierząt leśnych”. Pan leśnik był gościem

fot. Stowarzyszenie Marzenie

fot. Stowarzyszenie Marzenie

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu gościł# podleśniczy Leśnictwa Dębogóra pan Mariusz Standzon.

Spotkanie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, odbyło się w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Marzenie pn.  „Przedszkolaki poznają świat zwierząt leśnych” dofinansowanego ze środków budżetu Gminy Kcynia w ramach konkursu ofert nr 1/2020 „Edukacja”. Pan leśnik opowiedział dzieciom m.in. o gatunkach zwierząt i drzew, które można spotkać w lesie. Swoje wypowiedzi zobrazował tablicami przyrodniczymi zakupionymi w ramach projektu. Na zakończenie dzieci otrzymało pamiątkowe gadżety. W dalszej części odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których wykorzystano karty pracy zakupione w ramach projektu oraz książkę „Lasy świata. Pomóż zwierzakom wrócić do domów”. Kolejnym etapem realizacji tego projektu jest wykonanie przez pana Jacka Gackiego malowideł na murze przedstawiających świat zwierząt leśnych. Prace już rozpoczęto. Autorką projektu jest Przewodnicząca Rady Anna Duda-Nowicka. 

Materiał: Anna Duda-Nowicka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)