Dziś mamy 23 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

24 czerwca 2021

„Bo nie zastąpi Ciebie nikt". Wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II

fot. pow.

fot. pow.

W związku z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II, przypadającą w# 2020 roku, Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni, stworzył i zrealizował projekt na zajęcia pozalekcyjne pn. „Bo nie zastąpi Ciebie nikt...100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II.” Projekt finansował Powiat Nakielski. Z powodu pandemii COVID-19, realizacja projektu została przeniesiona z miesiąca marca 2020r. na wrzesień 2020r. i trwała krócej niż zazwyczaj, bo tylko 3 miesiące: od 1 września 2020r. do 25 listopada 2020 roku.

Koordynatorki projektu, nauczycielki Kamila Marosz i Alina Polowiec, pozyskały z Centrum Myśli Jana Pawła II z siedzibą w Warszawie bezpłatną wystawę „Karol Wojtyła. Narodziny.” Jeden z egzemplarzy wystawy, w formie 10 planszy w formacie A3 zamontowanych na stelażach, miał towarzyszyć VIII Międzywojewódzkiemu Konkursowi Wiedzy o św. Janie Pawle II i trafić do około 300 odbiorców (uczestników konkursu i ich opiekunów, zaproszonych gości, uczniów szkoły). Pandemia COVID-19 i obostrzenia sanitarne wymusiły kolejne zmiany w planach organizatorów projektu. Wystawa została włączona w inne projektowe działanie, które odbyło się w pod koniec października, jeszcze przed powrotem do nauki zdalnej - szkolną wystawę książek „Święty Jan Paweł II autorem i bohaterem.” Obejrzało ją około 60 osób ze szkolnej społeczności: uczniowie , nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji.

Organizatorki postanowiły zaprezentować warszawską wystawę o życiu św. Jana Pawła II poza murami szkoły. Jedynym sposobem dotarcia do większej liczby odbiorców, w tamtym czasie pełnym obostrzeń, było wyeksponowanie jej w kościołach. Na przełomie października i listopada 2020 roku wystawa na stelażach eksponowana była w weekendy w : kościele poklasztornym pw. Wniebowzięcia NMP w Kcyni i kościele pw. św. Michała Archanioła w Kcyni (woj. kujawsko-pomorskie) oraz kościele pw. Św. Wawrzyńca w Gołańczy (woj. wielkopolskie). W ten sposób wystawę w kościołach obejrzało około 500 osób.

Drugi egzemplarz wystawy, zgodnie z licencją udzieloną ZSS w Kcyni, został zawieszony w antyramach na ścianie szkolnego korytarza. Do 18 czerwca 2021 roku tak wyeksponowaną wystawę o życiu Karola Wojtyły mogli obejrzeć rodzice i opiekunowie uczniów.

Wystawę „Karol Wojtyła. Narodziny.” obejrzało dużo więcej odbiorców niż pierwotnie planowano, bo nie 300 a około 600 osób. 

Materiał: Alina Polowiec i Kamila Marosz.

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie. 

 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)