Dziś mamy 6 października 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

06 sierpnia 2022

„Kołaczkowianki” ogłosiły nabór. Poszukiwani są wokaliści i instrumentaliści

fot. pow.

fot. pow.

Zespół ludowy „Kołaczkowianki” rozpoczął nabór nowych członków. Poszukiwani są wokaliści i instrumentaliści.

„Kołaczkowianki” to zespół ludowy, który specjalizuje się w graniu muzyki folklorystycznej oraz biesiadnej. Niedawno świętował swoje 20-lecie i w tym czasie zdążył zaistnieć na ogólnopolskiej scenie różnorodnych formacji grających muzykę ludową. Mieszkańcy gminy Szubin mogą kojarzyć „Kołaczkowianki” z gminnych i powiatowych dożynek, gdzie panie układają własne piosenki i repertuary pod różnorodne okazje.

Zespół w większości przypadków gra muzykę związaną z najbliższym regionem. Swoim śpiewem oraz ubiorem popularyzuje wśród mieszkańców i zamiejscowych kulturę pałucką, a także wyjeżdża na różnorodne wymiany i konkursy. „Kołaczkowianki” są częstymi laureatkami wojewódzkiego Przeglądu Muzyki Folklorystycznej w Inowrocławiu, gdzie od wielu lat zajmują podium, rok temu brały udział w konkursie „Polska od Kuchni”, gdzie otrzymały wyróżnienie i zaproszenie do wystąpienia na stadionie narodowym w Warszawie, w 2008 zaśpiewały na Ogólnopolskich Dożynkach na Jasnej Górze w Częstochowie i w wielu innych przeglądach i imprezach. Za zasługi w 2019 roku „Kołaczkowianki” zostały uhonorowane Medalem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w uznaniu zasług dla kultury regionu.

Dzisiaj panie szukają nowych członków zespołu. Brane są pod uwagę wszystkie osoby, bez względu na wiek i płeć. Mogą to być wokaliści oraz muzykanci. – Przy naborze zespołu „Kołaczkowianki” mogą się dołączyć chętne osoby, które mają „trochę głosu”. Ten głos będzie przesłuchiwał nasz instruktor, który sprawdza, czy nowy członek się nadaje i jeśli uzna, że jest w porządku, dostaje strój, który mamy ze zwrotów tych, co już nie należą w zespole. O szczegółach można się ze mną kontaktować na numer telefonu i gdzie informuje, kiedy jest spotkanie – powiedziała Anna Wolender, przewodnicząca zespołu „Kołaczkowianki”.
Jeśli ktoś jest zainteresowany dołączeniem do „Kołaczkowianek”, to można się kontaktować z Anną Wolender pod nr. tel. 500 720 813.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Budowa hal
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)