Dziś mamy 22 października 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

02 października 2020

Akcja krwiodawstwa w ZST w Kcyni. Ochotnicy oddali ponad 10 litrów krwi

fot. Z. Wiejaczka

fot. Z. Wiejaczka

Z powodu epidemii COVID – 19 poważnie zmalała liczba dawców i w całym kraju dramatycznie# zaczyna brakować krwi. Pojawiło się poważne zagrożenie dla pacjentów, którzy wymagają natychmiastowej pomocy.

W tej ciężkiej sytuacji nie zawiedli wolontariusze z Zespołu Szkół Technicznych. Dnia 30.09.2020 na zaproszenie opiekuna wolontariatu – pani Wiolety Zymni, do naszej szkoły przyjechała ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy.

Z uwagi na obowiązujące zasady bezpieczeństwa sanitarnego, wszyscy uczestnicy akcji zachowali szczególną ostrożność i przeszli przez specjalne procedury, zgodne z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

W akcję włączyli się: rodzice, uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele: pani Janina Kubalewska i pan Łukasz Beczak.

Należy dodać, iż każdy z chętnych do oddania krwi był zdrowy, dzięki temu wszyscy mogli spokojnie uczestniczyć w poborze.

Większość ochotników to stali Honorowi Dawcy Krwi, którzy oddają systematycznie co 3 miesiące ten bezcenny płyn. W rezultacie pozyskano ponad 10 litrów życiodajnego płynu. 

Wszystkim, którzy pomogli rozpropagować to przedsięwzięcie; szczególnie pani dyrektor Katarzynie Kluczyńskiej, ks. Jakubowi Fotin, pani Katarzynie Łyszczarz, pani Agnieszce Siwiak oraz uczniom ZST składamy serdeczne podziękowanie.

Uczestnikom akcji, którzy odpowiedzieli na nasz apel życzymy zdrowia, zadowolenia z dobrze spełnionej misji, jaką jest ratowanie życia i zdrowia drugiego człowieka. 

Wolontariusze ZST

Materiał: Wioleta Zymni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)