Dziś mamy 2 grudnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

13 listopada 2020

Aktywny udział uczniów. Podsumowanie projektu na zajęcia pozalekcyjne

fot. Kamila Marosz i Alina Polowiec

fot. Kamila Marosz i Alina Polowiec

Dnia 6 listopada 2020r. w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni #odbyło się zdalne spotkanie podsumowujące projekt na zajęcia pozalekcyjne pn. „Bo nie zastąpi Ciebie nikt...100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II”.

Projekt finansowany przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią miał na celu podtrzymywanie pamięci o największym Polaku wszechczasów - św. Janie Pawle II oraz poszerzenie wiedzy naszych uczniów o tej postaci. Przybliżył on uczestnikom osobę Ojca Świętego, rozwinął ich artystyczne zainteresowania, uzdolnienia, umiejętności organizowania sobie czasu wolnego, nauczył jak można korzystać z dóbr kultury, zachęcił do bezinteresownych uczynków względem rówieśników i dorosłych. Celem projektu było również promowanie szkoły, Kcyni, Powiatu Nakielskiego, Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Projekt realizowany był w okresie od września do listopada bieżącego roku, a niektóre z działań odbyły się w formie zdalnej, z uwagi na nauczanie zdalne spowodowane COVID-19. W ramach projektu uczniowie wzięli udział w:

- projekcji filmu „Jan Paweł II. Droga do świętości”,

- wycieczce do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu,

- warsztatach plastycznych „Postać św. Jana Pawła II w moich oczach”,

- szkolnej wystawie książek „Święty Jan Paweł II autorem i bohaterem” połączonej z wystawą „Karol Wojtyła. Narodziny” pozyskaną z Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie,

- VIII Międzywojewódzkim Konkursie Wiedzy o św. Janie Pawle II (forma zdalna),

- podsumowaniu projektu (forma zdalna).

Zdalne spotkanie podsumowujące projekt przebiegało przy dźwiękach hymnu „Nie zastąpi Ciebie nikt”, który powstał z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły - Jana Pawła II. Autorki i koordynatorki projektu p. Kamila Marosz i p. Alina Polowiec jeszcze raz podziękowały uczniom szkoły za ich aktywny udział oraz wzorową postawę. Uczniowie natomiast dzielili się wspomnieniami, wrażeniami, doświadczeniami, spostrzeżeniami. Wybrano najciekawsze zdjęcia z działań podejmowanych podczas realizacji projektu. Zdjęcia zostaną wyeksponowane w formie wirtualnej na stronach internetowych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle nad Notecią oraz Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni, a w formie gazetek ściennych zawisną w murach Zespołu Szkół Specjalnych w Kcyni.

Materiał: Alina Polowiec

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)