Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

13 listopada 2020

Aktywny udział uczniów. Podsumowanie projektu na zajęcia pozalekcyjne

fot. Kamila Marosz i Alina Polowiec

fot. Kamila Marosz i Alina Polowiec

Dnia 6 listopada 2020r. w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Kcyni #odbyło się zdalne spotkanie podsumowujące projekt na zajęcia pozalekcyjne pn. „Bo nie zastąpi Ciebie nikt...100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II”.

Projekt finansowany przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią miał na celu podtrzymywanie pamięci o największym Polaku wszechczasów - św. Janie Pawle II oraz poszerzenie wiedzy naszych uczniów o tej postaci. Przybliżył on uczestnikom osobę Ojca Świętego, rozwinął ich artystyczne zainteresowania, uzdolnienia, umiejętności organizowania sobie czasu wolnego, nauczył jak można korzystać z dóbr kultury, zachęcił do bezinteresownych uczynków względem rówieśników i dorosłych. Celem projektu było również promowanie szkoły, Kcyni, Powiatu Nakielskiego, Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Projekt realizowany był w okresie od września do listopada bieżącego roku, a niektóre z działań odbyły się w formie zdalnej, z uwagi na nauczanie zdalne spowodowane COVID-19. W ramach projektu uczniowie wzięli udział w:

- projekcji filmu „Jan Paweł II. Droga do świętości”,

- wycieczce do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu,

- warsztatach plastycznych „Postać św. Jana Pawła II w moich oczach”,

- szkolnej wystawie książek „Święty Jan Paweł II autorem i bohaterem” połączonej z wystawą „Karol Wojtyła. Narodziny” pozyskaną z Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie,

- VIII Międzywojewódzkim Konkursie Wiedzy o św. Janie Pawle II (forma zdalna),

- podsumowaniu projektu (forma zdalna).

Zdalne spotkanie podsumowujące projekt przebiegało przy dźwiękach hymnu „Nie zastąpi Ciebie nikt”, który powstał z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły - Jana Pawła II. Autorki i koordynatorki projektu p. Kamila Marosz i p. Alina Polowiec jeszcze raz podziękowały uczniom szkoły za ich aktywny udział oraz wzorową postawę. Uczniowie natomiast dzielili się wspomnieniami, wrażeniami, doświadczeniami, spostrzeżeniami. Wybrano najciekawsze zdjęcia z działań podejmowanych podczas realizacji projektu. Zdjęcia zostaną wyeksponowane w formie wirtualnej na stronach internetowych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle nad Notecią oraz Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni, a w formie gazetek ściennych zawisną w murach Zespołu Szkół Specjalnych w Kcyni.

Materiał: Alina Polowiec

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)