Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2021

Będziemy zarabiać więcej? Rząd przyjął propozycję płacy minimalnej

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Rada Ministrów przyjęła propozycję dot.# minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2022 r. w kwocie 3000 zł oraz minimalnej stawki godzinowej dla określonych umów cywilnoprawnych w 2022 r. w kwocie 19,60 zł.

Zgodnie z propozycją Rady Ministrów proponowana kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę wzrosłaby o 200 zł w stosunku do kwoty obowiązującej w tym roku (2 800 zł), tj. o 7,1% .

Natomiast minimalna stawka godzinowa dla pracujących na określonych umowach cywilnoprawnych wzrastałaby w stosunku do kwoty obowiązującej w bieżącym roku (18,30 zł) o 1,30 zł.

Powyższe propozycje Minister Rozwoju, Pracy i Technologii z upoważnienia Rady Ministrów przekaże do negocjacji Radzie Dialogu Społecznego. Proponowane kwoty będą przedmiotem negocjacji z partnerami społecznymi. Negocjacje powinny zakończyć się w ciągu 30 dni od dnia otrzymania propozycji.

Jeżeli w tym terminie Rada Dialogu Społecznego nie uzgodni ww. wysokości płacy minimalnej, wówczas decyzje w tym zakresie podejmie Rada Ministrów w drodze rozporządzenia. Ustalone przez Radę Ministrów kwoty nie mogą być niższe niż zaproponowane Radzie Dialogu Społecznego do negocjacji.

Materiał: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Oceń artykuł: 4 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 18 (20)

  Inflacja, w dniu 20-06-2021 17:43:57 napisał:

  I dwa razy więcej wydamy ze względu na inflacje. Jesteśmy nr 1 lub 2 w całej UE z najwyższą inflacją, a oni ogłaszają sukces za sukcesem w swojej telewizji. Mam tylko jedno pytanie czy jakąkolwiek duża inwestycje udało się zakończyć od czasu rozpoczęcia?? Kasę zarabiają ale oni na nas.

  odpowiedz

  • 12 (14)

  Demokrata, w dniu 20-06-2021 18:07:56 napisał:

  Systematycznie siła nabywcza pieniądza maleje. Tempo inflacji jest galopujące.

  odpowiedz

  • 10 (12)

  xyz, w dniu 20-06-2021 18:45:18 napisał:

  Gdzie są ci wielcy ekonomiści pisowscy (sądzę ,że ich nie ma), którzy ogłaszają sukces podwyżki najniższej płacy o 7,1% a waloryzacja emerytury za 2021 wyniosła 3,84%. Jak to się ma do inflacji, która zaczyna galopować i jest po Węgrach najwyższa w UE. Tylko pogratulować pisowskiej tubie propagandowe. Jeszcze zatęsknimy za reformą Balcerowicza, który jest ekonomistą a nie jak obecny premier historykiem, ich propaganda patriotyczno-historyczna doprowadzi nas na dno, szkoda tylko ,że nasze dzieci będą zmuszone ponownie wyjechać z naszego pięknego kraju (tak samo było jak rządziła ta zmiana przed 2008 r.)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (11)

  karola, w dniu 20-06-2021 19:12:40 napisał:

  wpuścić pis-owskich ekonomistów na Saharę to piasku zabraknie... mamy najwyższą inflację, przed nami tylko Węgry

  odpowiedz

  • 7 (11)

  nakielanin, w dniu 20-06-2021 20:02:53 napisał:

  A ceny coraz wieksze w sklepach. To rozdawnictwo Pisu nas wykonczy

  odpowiedz

  • 6 (8)

  szyna, w dniu 20-06-2021 20:25:39 napisał:

  srają w pory te pisiory...Zaczynam się zastanawiać czy nadal warto mi pracować?... przynajmniej legalnie

  odpowiedz

  • 6 (10)

  krajan, w dniu 20-06-2021 20:35:56 napisał:

  Ponad 1.2 bln zadłużenia. Pra. prawnuki będą spłacać kaprysy pisowców i ich wyborców. Budowy lotniska z pastwiska, przekopy mierzei itd. A nakielska awangarda PiS i jej klakierzy klaszczą, klaszczą i klaszczą. Nikt słowa nie powie Irlandczycy przestali płacić na kościół i stali się bogatym społeczeństwem, może tak u nas?

  odpowiedz

  • 6 (10)

  Rex King of castel , w dniu 20-06-2021 20:58:34 napisał:

  Wyższa płaca minimalna - inflacja i tak zawsze wyjdzie to mniej niż w poprzednich latach. Tylko ułomki się z tego ucieszą.

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Tyle, w dniu 20-06-2021 21:42:25 napisał:

  Tylko barany nie potrafią liczyć, co z tego że będzie inflacja zawsze jest, ważne jak będzie stał złoty wobec euro czy dolara. Więcej złotówek więcej lodów na wakacjach. To tak po krotce. Płaczą tylko Janusze biznesu, płacący najniższa krajowa na raty.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Oski, w dniu 20-06-2021 23:59:22 napisał:

  PO co więcej zarabiać u nas skoro za Odrą jest i tak więcej

  odpowiedz

  • 4 (8)

  pisowska zaraza, w dniu 21-06-2021 09:35:58 napisał:

  niedługo będziemy zarabiać miliony,a ciemny pisowski lud będzie wniebowzięty. Rano zapłaci za kilogram kiełbasy milion, a wieczorem już dwa miliony. I nadal będzie głosował na tych pisowskich zdrajców, złodziei, kłamców i nieudaczników

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Złośnica, w dniu 21-06-2021 18:27:39 napisał:

  Nie zgadzam się z Wami. Jestem za tym, aby minimalna płaca była wyższa. Ludzie uczciwie na to pracują. Inflacja? Była, jest i będzie, a nie rośnie przez minimalną, a przez wszelkie "Plusy". Ludzie z płacą minimalną pracują i muszą żyć oszczędnie, bo MOPS złotówką nie poratuje. Pozostałych praca "boli", a to na nich pracujemy. Zasiłki z MOPS, dofinansowania do czynszu, pomoc materialna/rzeczowa - to nie benefity dla pracujących za "minimalną". O 500+ dla takich "pasożytów", którzy otrzymują się kosztem dzieci i MOPS wolę nie pisać..

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne
Meble kuchenne
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Budowa hal
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)