Dziś mamy 30 listopada 2022, środa, imieniny obchodzą:

31 marca 2022

Burmistrz odwiedził grupę Jeżyków. Co było tematem zajęć?

fot. UM w Kcyni

fot. UM w Kcyni

W Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni trwa# realizacja projektów dofinansowanych ze środków zarówno Gminy Kcynia, jak i Powiatu Nakielskiego pozyskanych przez Stowarzyszenie „Marzenie” w ramach otwartych konkursów ofert. Jednym z nich jest projekt, w ramach którego zakupiono monitor interaktywny.

We wtorek, 29 marca na zaproszenie przedszkola pracy z monitorem przyglądał się Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, który odwiedził grupę Jeżyków. Aktualne rozpoczęto w grupie realizację zajęć tematycznych. Pierwszym blok zajęć dotyczy pochodzącego z Kcyni Jana Czochralskiego w kontekście obchodzonej w kwietniu rocznicy jego śmierci. Dzieci m.in. obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą kcyńskiego Profesora, przygotowały gazetkę związaną z Jego osiągnięciami, a także wyhodowały kryształy. Kolejne bloki tematyczne będą dotyczyły m.in. Pałuk, Kcyni i jubileuszu 760-lecia oraz symboli narodowych.

Zakup sprzętu był możliwy dzięki dotacji w ramach projektu „Zakup tablicy interaktywnej w celu wspierania rozwoju edukacyjnego dzieci i nauczycieli Przedszkola Miejskiego w Kcyni oraz organizacja czterech zajęć tematycznych” z budżetu Gminy Kcynia w ramach konkursu ofert 1/2022.

Materiał: Anna Duda-Nowicka - UM w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)