Dziś mamy 23 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

25 lipca 2021

Ciekawe wydarzenie dla osób w każdym wieku. Powitanie „Pelikana” na plaży

fot. MM

fot. MM

24 lipca na terenie kąpieliska w Wąsoszu zorganizowano# wydarzenie pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Jest to ogólnopolska akcja informacyjno–edukacyjna, podczas której wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z zasadami zachowania bezpieczeństwa.

Podczas oficjalnego otwarcia wydarzenia podane zostały informacje na temat utonięć w Polsce. Od 26 czerwca 2021 r. do 22 lipca w naszym kraju odnotowano łącznie 74 utonięcia (na terenie województwa kujawsko–pomorskiego 6 osób, natomiast od początku 2021 r. – 17 osób). Ponadto w 2020 r. odnotowano aż 460 utonięć (48 kobiet). Co ciekawe, aż do 117 z utonięć odnotowanych w minionym roku doszło pod działaniem alkoholu.

Tego dnia na uczestników imprezy czekało wiele ciekawych atrakcji, takich jak pokazy ratownictwa wodnego oraz sprzętu policyjnego, strażackiego i ratowniczego; nauczanie zasad bezpiecznej kąpieli w miejscach dozwolonych oraz bezpiecznego kajakarstwa; pokaz tresury psów ratowniczych WOPR, a także konkursy, quizy i gry profilaktyczne. Chętni mogli również skorzystać z możliwości znakowania rowerów oraz zaszczepić się bez rejestracji przeciwko Covid–19 w mobilnym punkcie szczepień

Na plaży w Wąsoszu tradycyjnie zgromadziło się wiele osób, a część z nich z zainteresowaniem przyglądała się pokazom tresury psów ratowniczych. Z pozostałych atrakcji najchętniej korzystali jednak najmłodsi plażowicze, którzy z uśmiechem na twarzach brali udział w różnorodnych konkursach i zabawach.
Organizatorami wydarzenia byli Gmina Szubin, GKRPA oraz Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, których poprzez swoje uczestnictwo wsparli m.in. Nadgoplańskie WOPR z Kruszwicy, Wdeckie WOPR, funkcjonariusze policji oraz strażacy.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (6)

    wadera, w dniu 25-07-2021 18:10:26 napisał:

    szczepienie w takich warunkach polowych ?co na to sanepid?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nowe stylizacje
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Nowoczesny styl
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)