Dziś mamy 28 marca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

30 czerwca 2021

Czarni Nakło nadrobili zaległości. Przeciwnicy byli za mocni

Dwa mecze w dwa dni czekały piłkarzy Czarnych Nakło# przed udaniem się na odpoczynek po trudnym, pandemicznym sezonie piłkarski 2020/2021. Przeciwnicy byli jednak bardzo mocni i walka o punkty okazała się nieudana.

Z dwoma zespołami z powiatu nakielskiego zmierzyli się piłkarze Czarnych w ostatnich dwóch meczach bieżącego sezonu w grupie III, bydgoskiej B – klasy. Na pierwszy ogień poszedł Dąb Potulice, a więc czołowy zespół tabeli. Nakielscy piłkarze po raz kolejny w tym sezonie pokazali, że z teoretycznie trudniejszymi rywalami są w stanie walczyć jak równy z równym. W pierwszej połowie, Michał Zieliński wyprowadził Czarnych na prowadzenie, które udało się utrzymać do 52 minuty. Potulicki zespół podrażniony takim obrotem spraw, rzucił się po przerwie do huraganowych ataków, które przekuł w kolejne bramki. Najpierw Michał Murach doprowadził do remisu, a następnie gole Denisa Piotrowskiego i Michała Juszczaka pozwoliły zbudować, bezpieczną dwubramkową przewagę. Nakielanie nie złożyli jednak broni i do końca walczyli o choćby o jeden punkt. Gdy w 74. minucie Amadeusz Huzarski otrzymał czerwoną kartkę, szansę wzrosły ale czasu pozostało niewiele. W 81. minucie Zieliński zdobył drugą bramkę i kwestia remisu nagle zrobiła się bardzo otwarta. W końcówce dobrą okazję na doprowadzenie do wyrównanie zmarnował jednak Filip Kuczkowski i 3 punkty pojechały do Potulic.

Dwa dni później, Czarni zmierzyli się w Kcyni z miejscowym Orłem, który był w tzw. gazie. Z racji tego, że był to ostatni dla obu ekip mecz w tym sezonie, gra odbyła się w duchu fair – play bez zbędnych fauli i złośliwości. Gospodarze sportowo zdominowali to starcie i odnieśli zasłużone zwycięstwo, 3:0. Bramki dla Orła strzelili: Maciej Grześkowiak, Norbert Frydrych i Miłosz Woźniak.