Dziś mamy 7 grudnia 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

16 listopada 2021

Dzień Niepodległości w „Żegludze”. Były mecze, dyplomy i lekcja historii

fot. pow.

fot. pow.

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w# Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej odbyły się dwa turnieje piłki siatkowej.

Pierwszy miał charakter powiatowy, odbył się 10 listopada 2021 roku.

Uczestnikami byli:

1. Zespół Szkół Ponadpodstawowy im. Stanisława Staszica
2. Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej
3. Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Lubaszcza
4.Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Kołaczkowa

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce Zespół Szkół Ponadpodstawowy im. Stanisława Staszica
2 miejsce Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej
3 miejsce Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Lubaszcza
4 miejsce Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Kołaczkowa

Drugi odbył się 12 listopada 2021 roku. Uczestnikami byli uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, którzy wystawili reprezentacje czterech roczników.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce reprezentacja klas pierwszych
2 miejsce reprezentacja klas trzecich
3 miejsce reprezentacja klas czwartych
4 miejsce reprezentacja klas drugich

Ponadto uczniowie uczestniczyli w turnieju DARTA oraz rozegrano pojedynki w bilardzie.

Tego samego dnia odbyła się w uczniowie ZSŻŚ uczestniczyli w ciekawej lekcja historii. Pani kustosz Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle- Anna Sergott przedstawiła wykład "Kuchnia okresu odzyskania niepodległości". Zachwyceni słuchaliśmy ilustrowanej zdjęciami opowieści o zwyczajach kulinarnych mieszkańców wsi, poznaliśmy też przepis na zupę "obleci stodółka". Wielkie zdziwienie wywołała informacja o liczbie prowadzonych w Nakle restauracji, szynków, jadłodajni. Nie będziemy zdradzać więcej szczegółów wykładu ale 50 minut słuchaliśmy oczarowania opowieści o kulinariach czasów młodej niepodległości.

Dyrektor szkoły, Kazimierz Toczko, uroczyście otworzył turnieje i w kilku słowach odniósł się do obchodów 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po zakończeniu zawodów wręczył zwycięzcom pamiątkowe dyplomy i puchary.

Materiał: Bogdan Ślagowski - ZSŻŚ w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)