Dziś mamy 27 stycznia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

26 listopada 2022

Dzień Pluszowego Misia. Wspólna zabawa i degustacja miodu

fot. Justyna Kociołek, Hanna Paszkiewicz

fot. Justyna Kociołek, Hanna Paszkiewicz

Tradycja Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia ma już 120-letnią historię. Ustanowiono go w Stanach Zjednoczonych w 1902 roku.

Stąd też piątek w szkole w Dobieszewie pojawiły się pluszaki i wraz z dziećmi świętowały ten wyjątkowy dzień.

Uczniowie klas 0-III zapoznali się z historią Dnia Pluszowego Misia, obejrzeli film edukacyjny oraz tańczyli i śpiewali do popularnych piosenek i zabaw. Dzieci wykonały też wiele prac plastycznych związanych z sympatycznymi misiami. Biblioteka szkolna przygotowała wystawkę książek o tej tematyce.

Po wspólnej zabawie przyszedł czas na małe, słodkie "co nieco", łącznie z degustacją ulubionego misiowego miodu.
To był bardzo udany dzień.
Dziękujemy.
Tekst: Mirosława Ziółkowska

Materiał: Hanna Paszkiewicz / SP Dobieszewo

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)