Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

10 października 2022

Edukacyjne zajęcia dla przedszkolaków. Nauka w plenerze przynosi efekty

fot. JRS Kowalewko

fot. JRS Kowalewko

W minionym tygodniu Kowalewko i obiekty # JRS odwiedziły przedszkolaki z Nakła.

Niepubliczne Przedszkole Katolickie przy parafii Św. Wawrzyńca zorganizowało przy wsparciu Jednostki Ratownictwa Specjalnego oraz Leśnictwa Dębogóra zajęcia edukacyjne dla najmłodszych natorośli. Dzieci miały okazję do poznania gatunków roślin i drzew oraz zapoznania się z kolekcją poroży, którą udostępnił leśniczy Bernard Kowalewski.

Nauka w plenerze obfitowała również w zajęcia i prezentację wyposażenia strażackiego pojazdu ratownictwa technicznego JRS, nie zabrakło tradycyjnego ogniska oraz pieczonych kiełbasek. Dziękujemy Dyrekcji Przedszkola oraz gronu pedagogicznemu za możliwość współpracy na rzecz dzieci jak również wielkie uznania kierujemy dla Lasów Państwowych, a w szczególności Leśnictwa Dębogóra za całokształt wieloletniej współpracy i wspierania inicjatyw edukacyjnych.

materiał: JRS Kowalewko

 

 

Oceń artykuł: 28 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  Aegon, w dniu 11-10-2022 07:47:09 napisał:

  co to jest natorośl?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Pomyłka , w dniu 11-10-2022 18:40:58 napisał:

  Ha ha ha dobre

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Budowa magazynów
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)