Dziś mamy 4 czerwca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

22 maja 2023

Eliminacje ogólnopolskiego konkursu. Nakielski policjant na podium

fot. pow.

fot. pow.

W minioną środę (17.05.23) w Bydgoszczy# odbyły się eliminacje wojewódzkie ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2023”. Trzecie miejsce w tych prestiżowych zmaganiach zajął mł. asp. Dawid Szymaniak z referatu ruchu drogowego z Nakła.

W minioną środę (17.05.23) odbyły się XXXIII eliminacje wojewódzkie ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2023”, w których uczestniczyło 19 policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych policji naszego województwa. Trzecie miejsce w tych prestiżowych zmaganiach zajął mł. asp. Dawid Szymaniak z referatu ruchu drogowego z Nakła.

Policjanci biorący udział w konkursie musieli wykazać się między innymi znajomością wybranych przepisów prawa o ruchu drogowym, prawa karnego, prawa o wykroczeniach oraz innych przepisów służbowych. Sprawdzana była też, znajomość procedur medycznych dotyczących udzielania pomocy ofiarom wypadków. Funkcjonariusze biorący udział w konkursie musieli wykazać się umiejętnością sprawnościowej jazdy samochodem osobowym oraz służbowym motocyklem. Prócz tego sprawdzono praktyczne umiejętności kierowania ruchem oraz celność strzelania z broni służbowej.

W konkursie udział wzięli policjanci ruchu drogowego z terenu całego województwa. Komendę Powiatową Policji w Nakle nad Notecią reprezentował mł. asp. Dawid Szymaniak. Po pokonaniu wielu konkurentów, nakielski policjant zdobył w rywalizacji zaszczytne trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju osiągniętych wyników.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)