Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

21 października 2020

Fotościanki stanęły przy przedszkolu. "Zapraszamy do wykonywania zdjęć"

fot. Stowarzyszenie Marzenie

fot. Stowarzyszenie Marzenie

W dniu dzisiejszym przy przedszkolu w Kcyni zainstalowano pałuckie ścianki wykonane w #ramach projektu Stowarzyszenia Marzenie pn. Organizacja II Przeglądu Dziecięcych Zespołów Pałuckich „Bo tutaj są Pałuki” dofinansowanego ze środków Zarządu Powiatu Nakielskiego.

Ścianki zostały ustawione w części wejściowej do naszego przedszkola. Zapraszamy do wykonywania sobie zdjęć np. gdy odbieracie swoje pociechy z przedszkola. Na planszach znajduje się krótki opis dotyczący regionu Pałuki, a także stroju i kultury pałuckiej. W sesji zdjęciowej, która stała się bazą do wykonania ścianek wzięli udział członkowie Zespołu Regionalnego Pałuki. Wcześniej na potrzeby dziecięcej sekcji pałuckiej zakupiono kapelusze i korale.  Pomysłodawcą projektu jest Przewodnicząca Rady Anna Duda-Nowicka.

Materiał: Anna Duda-Nowicka Stowarzyszenie Marzenie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)