Jak wygląda proces złomowania pojazdu krok po kroku?

fot. powierzone
Złomowanie pojazdu nie jest najprzyjemniejszym sposobem na rozstanie się z# nim. Nie da się jednak ukryć, że w pewnych okolicznościach możemy mówić o nim jako o jedynej opcji mającej uzasadnienie.
Dzieje się tak choćby wówczas, gdy mamy do czynienia ze szkodą całkowitą po wypadku drogowym, a także wtedy, gdy samochód jest już na tyle wyeksploatowany, że poruszanie się nim może stanowić poważne zagrożenie tak dla nas samych, jak i dla innych użytkowników dróg. „Kapral-Car” skupuje wszystkie auta: używane, nieprzerejestrowane, z wieloma umowami, uszkodzone, po stłuczce, zalane, spalone, powypadkowe, angliki, zaniedbane, skorodowane, stare. Złomowanie jest niekiedy opisywane jako czynność dość skomplikowana. Dzięki krótkiemu poradnikowi każdy powinien jednak bez problemu uporać się z wiążącymi się z nim formalnościami.
Złomowanie auta krok po kroku
Bez względu na to, z jakich powodów decydujemy się na złomowanie samochodu pamiętajmy o tym, aby skorzystać w tym celu ze wsparcia oferowanego przez stację demontażu pojazdów dysponującą odpowiednim zezwoleniem. „Kapral-Car” prowadzi legalnie działającą Stację Demontażu Pojazdów z upoważnienia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego o numerze C-43. Nielegalne złomowanie jest możliwe, wiąże się jednak z poważnymi konsekwencjami, również tymi o charakterze finansowym. Po znalezieniu stacji należy przygotować stosowne dokumenty – dokument potwierdzający naszą tożsamość, dowód rejestracyjny samochodu oraz kartę pojazdu. Warto zatroszczyć się również o dokument potwierdzający, że to my jesteśmy właścicielami pojazdu. Jeśli samochód nie nadaje się do transportu, nie trzeba się tym przejmować. Pracownicy stacji są w stanie zatroszczyć się o sprowadzenie go do miejsca, w którym odbywać się będzie demontaż. Firma „Kapral-Car” zapewnia darmowy odbiór własnym transportem.
Ważne formalności po złomowaniu
Już po zezłomowaniu auta należy odebrać od pracownika stacji stosowny dokument – potwierdzenie, że czynność taka miała miejsce i została wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jest to ważne, bo właśnie na dotychczasowym właścicielu auta spoczywa obowiązek wyrejestrowania pojazdu. W ciągu 30 dni od chwili oddania auta na złom należy odwiedzić więc odpowiedni urząd, potem zaś można już wnioskować o zwrot nadpłaconej składki OC. Stacja Demontażu Pojazdów „Kapral-Car” rzetelnie wyceni pojazd, zapłaci gotówką, a klient otrzyma odpowiednie dokumenty potrzebne do zgłoszenia sprzedaży lub wyrejestrowania.
Relację filmową możesz zobaczyć:
Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany
Czytaj również
Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.
(czytaj więcej)Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.
(czytaj więcej)"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.
(czytaj więcej)Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.
(czytaj więcej)