Dziś mamy 7 grudnia 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

17 listopada 2021

Jak wygląda proces złomowania pojazdu krok po kroku?

fot. powierzone

fot. powierzone

Złomowanie pojazdu nie jest najprzyjemniejszym sposobem na rozstanie się z# nim. Nie da się jednak ukryć, że w pewnych okolicznościach możemy mówić o nim jako o jedynej opcji mającej uzasadnienie.

Dzieje się tak choćby wówczas, gdy mamy do czynienia ze szkodą całkowitą po wypadku drogowym, a także wtedy, gdy samochód jest już na tyle wyeksploatowany, że poruszanie się nim może stanowić poważne zagrożenie tak dla nas samych, jak i dla innych użytkowników dróg. „Kapral-Car” skupuje wszystkie auta: używane, nieprzerejestrowane, z wieloma umowami, uszkodzone, po stłuczce, zalane, spalone, powypadkowe, angliki, zaniedbane, skorodowane, stare. Złomowanie jest niekiedy opisywane jako czynność dość skomplikowana. Dzięki krótkiemu poradnikowi każdy powinien jednak bez problemu uporać się z wiążącymi się z nim formalnościami.

Złomowanie auta krok po kroku

Bez względu na to, z jakich powodów decydujemy się na złomowanie samochodu pamiętajmy o tym, aby skorzystać w tym celu ze wsparcia oferowanego przez stację demontażu pojazdów dysponującą odpowiednim zezwoleniem. „Kapral-Car” prowadzi legalnie działającą Stację Demontażu Pojazdów z upoważnienia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego o numerze C-43. Nielegalne złomowanie jest możliwe, wiąże się jednak z poważnymi konsekwencjami, również tymi o charakterze finansowym. Po znalezieniu stacji należy przygotować stosowne dokumenty – dokument potwierdzający naszą tożsamość, dowód rejestracyjny samochodu oraz kartę pojazdu. Warto zatroszczyć się również o dokument potwierdzający, że to my jesteśmy właścicielami pojazdu. Jeśli samochód nie nadaje się do transportu, nie trzeba się tym przejmować. Pracownicy stacji są w stanie zatroszczyć się o sprowadzenie go do miejsca, w którym odbywać się będzie demontaż. Firma „Kapral-Car” zapewnia darmowy odbiór własnym transportem.

Ważne formalności po złomowaniu

Już po zezłomowaniu auta należy odebrać od pracownika stacji stosowny dokument – potwierdzenie, że czynność taka miała miejsce i została wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jest to ważne, bo właśnie na dotychczasowym właścicielu auta spoczywa obowiązek wyrejestrowania pojazdu. W ciągu 30 dni od chwili oddania auta na złom należy odwiedzić więc odpowiedni urząd, potem zaś można już wnioskować o zwrot nadpłaconej składki OC. Stacja Demontażu Pojazdów „Kapral-Car” rzetelnie wyceni pojazd, zapłaci gotówką, a klient otrzyma odpowiednie dokumenty potrzebne do zgłoszenia sprzedaży lub wyrejestrowania.

Relację filmową możesz zobaczyć:

FILM 1

FILM2

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)