Dziś mamy 21 maja 2022, sobota, imieniny obchodzą:

17 listopada 2021

Jak wygląda proces złomowania pojazdu krok po kroku?

fot. powierzone

fot. powierzone

Złomowanie pojazdu nie jest najprzyjemniejszym sposobem na rozstanie się z# nim. Nie da się jednak ukryć, że w pewnych okolicznościach możemy mówić o nim jako o jedynej opcji mającej uzasadnienie.

Dzieje się tak choćby wówczas, gdy mamy do czynienia ze szkodą całkowitą po wypadku drogowym, a także wtedy, gdy samochód jest już na tyle wyeksploatowany, że poruszanie się nim może stanowić poważne zagrożenie tak dla nas samych, jak i dla innych użytkowników dróg. „Kapral-Car” skupuje wszystkie auta: używane, nieprzerejestrowane, z wieloma umowami, uszkodzone, po stłuczce, zalane, spalone, powypadkowe, angliki, zaniedbane, skorodowane, stare. Złomowanie jest niekiedy opisywane jako czynność dość skomplikowana. Dzięki krótkiemu poradnikowi każdy powinien jednak bez problemu uporać się z wiążącymi się z nim formalnościami.

Złomowanie auta krok po kroku

Bez względu na to, z jakich powodów decydujemy się na złomowanie samochodu pamiętajmy o tym, aby skorzystać w tym celu ze wsparcia oferowanego przez stację demontażu pojazdów dysponującą odpowiednim zezwoleniem. „Kapral-Car” prowadzi legalnie działającą Stację Demontażu Pojazdów z upoważnienia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego o numerze C-43. Nielegalne złomowanie jest możliwe, wiąże się jednak z poważnymi konsekwencjami, również tymi o charakterze finansowym. Po znalezieniu stacji należy przygotować stosowne dokumenty – dokument potwierdzający naszą tożsamość, dowód rejestracyjny samochodu oraz kartę pojazdu. Warto zatroszczyć się również o dokument potwierdzający, że to my jesteśmy właścicielami pojazdu. Jeśli samochód nie nadaje się do transportu, nie trzeba się tym przejmować. Pracownicy stacji są w stanie zatroszczyć się o sprowadzenie go do miejsca, w którym odbywać się będzie demontaż. Firma „Kapral-Car” zapewnia darmowy odbiór własnym transportem.

Ważne formalności po złomowaniu

Już po zezłomowaniu auta należy odebrać od pracownika stacji stosowny dokument – potwierdzenie, że czynność taka miała miejsce i została wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jest to ważne, bo właśnie na dotychczasowym właścicielu auta spoczywa obowiązek wyrejestrowania pojazdu. W ciągu 30 dni od chwili oddania auta na złom należy odwiedzić więc odpowiedni urząd, potem zaś można już wnioskować o zwrot nadpłaconej składki OC. Stacja Demontażu Pojazdów „Kapral-Car” rzetelnie wyceni pojazd, zapłaci gotówką, a klient otrzyma odpowiednie dokumenty potrzebne do zgłoszenia sprzedaży lub wyrejestrowania.

Relację filmową możesz zobaczyć:

FILM 1

FILM2

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)