Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

08 lutego 2022

Jakich pracowników szukają pracodawcy w Pile? Sprawdź!

Szukasz pracy w okolicach Piły? Sprawdź, z jakich branż są poszukiwani pracownicy w# Pile. Dla kogo znajdzie się zatrudnienie, a jakie zawody są nadwyżkowe i o pracę będzie nieco trudniej? Więcej na ten temat przeczytasz w artykule.

Piła zlokalizowana jest w północno-zachodniej części województwa wielkopolskiego. Choć gospodarka Piły bazuje głównie na przemyśle elektronicznym, drzewnym, motoryzacyjnym, budowlanym czy poligraficznym, to pracodawcy szukają specjalistów do pracy z różnych branż. Specjalizujesz się w branży budowlanej? Jesteś nauczycielem? Pielęgniarką? A może informatykiem? W Pile możesz znaleźć pracę dla siebie. Sprawdź, jacy inni pracownicy są poszukiwani i podejmij decyzję o swojej dalszej ścieżce zawodowej. 

Czy warto wyjeżdżać z Kcyni za pracą? 

Piła to miasto, w którym rozwija się naprawdę wiele branż. Co więcej, liczba profesji w deficycie obejmuje aż kilkadziesiąt rodzajów specjalistów, co oznacza, że to kierunek w sam raz dla osób szukających zatrudnienia. Sprawdzaj regularnie atrakcyjne oferty pracy w Pile i zobacz, jacy pracownicy są szczególnie poszukiwani przez miejscowych pracodawców. 

Najważniejsze branże w Pile 

W Pile dominują firmy, które zajmują się:

  • handlem hurtowym i detalicznym oraz naprawą pojazdów samochodowych - 19,8%
  • działalnością naukową i techniczną - 10,3%,
  • budownictwem - 10,1%, 
  • gospodarką magazynową i transportem - 8,4%, 
  • pomocą społeczną i opieką medyczną - 8,2%,
  • wszelką działalnością związaną z obsługą rynku nieruchomości - 7,7%, 
  • działalnością usługową - 7,3%
  • przetwórstwem przemysłowym - 6,2%.

Tym samym specjaliści z wielu branż znajdą zatrudnienie w Pile. Począwszy od osób pracujących w ochronie zdrowia, poprzez budowlańców, a skończywszy na kierowcach. 

Bezrobocie w Pile 

Poziom bezrobocia w Pile utrzymuje się poniżej średniej stopy bezrobocia w Polsce. Według danych GUS w lipcu 2021 roku wskaźnik bezrobocia wynosił 5,3%, gdy w całej Polsce było to 5,3%. W tym samym roku jako bezrobotnych było zarejestrowanych w Pile 1497 osób, a w całym powiecie liczba ta wyniosła 2855. Największą ich częścią były osoby bezrobotne długotrwale, czyli pozostające bez pracy przez 12 miesięcy. 

Profesje deficytowe

Dobrą wiadomością dla osób szukających pracy w Pile z pewnością będzie fakt, że lista profesji w deficycie obejmuje 66 pozycji. Pracodawcy szukają elektryków, krawców, mechaników maszyn, czy projektantów wzornictwa przemysłowego. Tym samym lista zawodów jest naprawdę długa i obejmuje naprawdę różne branże. Co więcej, na tym się nie kończy. Z Pile szybko zatrudnienie znajdą także nauczyciele, pracownicy ochrony zdrowia, osoby pracujące w budownictwie.
Tak samo, jak w całej Polsce dużym zainteresowaniem cieszą się specjaliści IT w zawodach: administratora stron internetowych, programisty, samodzielnego księgowego, specjalisty ds. zarządzania zasobami ludzkimi, czy pracownika ds.rachunkowości i księgowości. Pracę znajdą również osoby pracujące w branży spożywczo-gastronomicznej począwszy od kucharzy, a skończywszy na sprzedawcach. 

Profesje nadwyżkowe 

Jakie grupy zawodowe będą mieć większy problem ze znalezieniem pracy w Pile? Nadwyżka kandydatów dotknie ekonomistów, filozofów, historyków, kulturoznawców i politologów. 
Jeśli jesteś z okolic Piły i szukasz pracy, to może to być świetny kierunek dla Ciebie, by rozwijać swoje życie zawodowe. Sprawdzaj regularnie dostępne oferty pracy ze swojej branży i aplikuj na wybrane stanowiska. 

 

Materiał Partnera

Oceń artykuł: 2 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)