Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

15 lutego 2023

Junior Edu-Żywienie – czas start. Konkurs dla uczestników programu

fot. MEiN

fot. MEiN

Zachęcamy do udziału w konkursie „JEŻ-owe inspiracje: 12 mocy w 12 miesięcy”. Inicjatywa jest skierowana do uczniów# klas IV-VI ze szkół podstawowych, które uczestniczą w programie JEŻ. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu kalendarza z informacjami na temat zdrowego żywienia. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 kwietnia.

Na czym polega konkurs?

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu projektu kalendarza na rok 2024 zatytułowanego „JEŻ-owe inspiracje: 12 mocy w 12 miesięcy”. Praca powinna składać się z okładki i 12 plansz, po jednej na każdy miesiąc, a także zawierać informacje dotyczące prawidłowego odżywiania.

Swoje pomysły uczniowie mogą wyrazić w formie plakatu, grafiki, komiksu czy rysunku. W projekcie mogą pojawić się również rymowanki i wierszyki przybliżające zasady zdrowego żywienia, przepisy na smaczne potrawy, a także informacje związane ze zdrowym stylem życia.

Zachęcamy do czerpania inspiracji z programu Junior-Edu-Żywienie, którego konkurs jest ważną częścią. Wśród głównych nagród są m.in. warsztaty kulinarne.

Prace z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy wysyłać do 30 kwietnia 2023 r. na adres e-mail: jez_konkurs@sggw.edu.pl. Wyniki poznamy 1 czerwca!

Zachęcamy też do zapoznania się z regulaminem konkursu.

Założenia programu JEŻ

Junior-Edu-Żywienie to program przygotowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Zdrowia. Do jego realizacji zaproszono specjalistów z dziedziny żywienia i dietetyki Instytutu Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego.

Głównym celem wspólnego przedsięwzięcia jest opracowanie i wdrożenie programu edukacji żywieniowej uczniów klas I-VI szkół podstawowych w całej Polsce. Edukacją prozdrowotną zostanie objęte całe środowisko szkolne – nauczyciele, uczniowie i ich najbliższe otoczenie. Nauczyciele uczestniczący w programie otrzymują materiały edukacyjne ze scenariuszami lekcji i kartami do ćwiczeń, które mogą wykorzystać w pracy dydaktycznej.

Nieodłącznym elementem edukacji żywieniowej są zajęcia praktyczne, dlatego też w ośrodkach akademickich uczestniczących w programie będą utworzone tzw. klasopracownie. Przestrzeń ta zostanie wyposażona w niezbędny sprzęt umożliwiający przeszkolenie nauczycieli w ich regionach z zakresu wspomnianej tematyki. Szkolenia będą prowadzone z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych i instruktażowych przygotowanych przez NIZP PZH-PIB.

Program objął swoim zasięgiem prawie 2 200 szkół i ponad 15 tys. nauczycieli z całej Polski.

Materiał: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!



Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Konstrukcje stalowe
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Szkolenie rezerwistów. Duże zaangażowanie podczas zajęć

W dniach 15-19.04.br. instruktorzy z Brygadowego Zespołu# Szkoleniowego 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili na Jachcicach rezerwę pasywną.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)