Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 lipca 2021

Kolejna edycja Biegów Żnińskich. Niesamowita atmosfera na zawodach

fot. Tomasz Leśniewski

fot. Tomasz Leśniewski

W niedzielę 18. lipca w godzinach popołudniowych grupa biegaczy z# Kcyni, po raz pierwszy pod nazwą „Biegacze Kcynia Team” wzięła udział w zawodach biegowych. Zawody odbywały się w Sobiejuchach i była to XXVIII edycja Biegów Żnińskich. Biegacze wystartowali w biegu przełajowym na dystansie 10 km. Poza biegaczami w kcyńskiej grupie znaleźli się także uczestnicy przełajowego marszu Nordic Walking na dystansie 5 km.

Każdy uczestnik otrzymał medal upamiętniający udział w zawodach, a poza tym cztery osoby zajęły miejsca na podium, dodatkowo nagrodzone pucharami. Jeden zdobyty został w biegu, a pozostałe w przełajowym marszu Nordic Walking i co należy podkreślić, w jednej z kategorii wiekowych kobiet Kcynia zajęła wszystkie trzy miejsca na podium!

Atmosfera na zawodach była niesamowita, ale jak twierdzą Biegacze Kcynia Team jeszcze bardziej klimat wzajemnego wsparcia, radości ze wspólnej aktywności fizycznej i wspólnie spędzonego czasu dawał się odczuć w nowoutworzonej grupie.

Warto podkreślić, że jakakolwiek sekcja biegowa, która miałaby zaistnieć w Kcyni do niedawna była marzeniem wielu lokalnych biegaczy. Wspólne treningi motywują i dają chęci do samorozwoju. Bez względu na rodzaj aktywności fizycznej, niewątpliwie sport łączy ludzi.

„Dziś mimo krótkiego upływu czasu, już jako zgrany team biegowy możemy cieszyć się swoją obecnością i możliwością podejmowania wspólnych wyzwań sportowych. Z tego miejsca kierujemy zaproszenie do każdego kto chce spróbować sportowej adrenaliny, a nie ma odwagi, by uczynić to w pojedynkę. Nie trzeba być zaawansowanym biegaczem, aby do nas dołączyć. Absolutnie nawet biegaczem być nie trzeba, trzeba tylko jednego - chcieć zacząć. Życzymy odwagi do tego, aby pokonać swoje granice i dołączyć do nas. Przygoda ze sportem daje ogrom satysfakcji i czyni człowieka silniejszym.” – Biegacze Kcynia Team.

Materiał: Ewa Hałas - UM w Kcyni 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 15 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)