Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2021

Kolejne pojazdy z przekroczonymi normami. Działania w regionie

fot. WITD Bydgoszcz

fot. WITD Bydgoszcz

17 czerwca br. Inspektorzy z WITD w Bydgoszczy, wykonujący# czynności służbowe w okolicy Nakła nad Notecią, zatrzymali m.in. do kontroli 3 pojazdy, które swoimi parametrami wagowymi przekraczały dopuszczalne normy.

Pierwszym zatrzymanym do kontroli był 3 osiowy pojazd, którym przewożono trawę w rolkach na trasie Szczecinek-Białe Błota. Kontrola wykazała, iż pojazd ważył ponad 28 ton, a nacisk osi napędowej został przekroczony o 700 kg.

Drugim wytypowanym do kontroli pojazdem okazał się pojazd należący do polskiego przewoźnika którym to przewożono sprzęt budowlany na trasie Złotów – Warszawa. W tym przypadku ważenie dynamiczne ujawniło masę rzeczywistą wynoszącą ponad 45ton.

Kolejnym wytypowanym do kontroli był zespół pojazdów bośniackiego przewoźnika, którym to wykonywano międzynarodowy transport drogowy z Polski do Bośni. W tym przypadku, z uwagi na źle rozmieszczony ładunek, urządzenia wagowe wskazały przekroczenie dopuszczalnego nacisku na oś napędową.

Ostatnim zatrzymanym do kontroli, tym razem w miejscowości Mogilno, był 4 osiowy pojazd którym to wykonywano transport drogowy materiałów sypkich. Pojazd ten, dopuszczony do ruchu jako pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej 34 ton, ważył o ponad 8 ton więcej – urządzenie wagowe wskazało wartość 42,4ton.

Wszystkie pojazdy zostały przywrócone do normatywności w trakcie trwania kontroli drogowej. Wobec przewoźników drogowych wszczęto postępowania administracyjne i wszystkich kierujących ukarano stosowanymi mandatami karnymi.

Materiał: WITD Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    ABC, w dniu 21-06-2021 08:42:20 napisał:

    Imkop i podobni co inwestycje rządowe obsługują lub taki koniarz w bydgoszczy co miejskie inwestycje obskakuje, są chronieni, albo wpłacają co trzeba tam gdzie i tam gdzie trzeba albo po prostu są nietykalni, PANOWIE inspektorzy ładna pokazówka. Jak się się eska skończy to dopiero wyjadą jak wściekłe psy będą łupić. Co za problem podjechać do głównego wykonawcy któregoś z odcinków eski na wagę i postać parę dni .... no ale budowa od razu by zwolniła, banda

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Drobne naprawy
Pokój dzienny/ jadalnia
Meble kuchenne
Sprawdzanie świateł
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Meble łazienkowe
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)