Dziś mamy 7 grudnia 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

21 października 2021

Konwent Marszałków zbierze się w Żninie. Zobacz transmisję!

fot. Andrzej Goiński/UMWKP

fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Wczorajsza samorządowa debata o kulturze była# wstępem do dzisiejszego posiedzenia Konwentu Marszałków Województw, które odbędzie się w Żninie z udziałem przedstawicieli rządu, ekspertów i reprezentantów interesariuszy biznesowych. Wśród pozostałych tematów m.in. stan przygotowań do wdrażania unijnej polityki spójności 2021-2027 i Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Województwo kujawsko-pomorskie sprawuje obecnie prezydencję w konwencie i koordynuje jego prace. Transmisja online od godz. 9.30.

We wczorjaszej debacie na temat kultury, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, uczestniczyli m.in. socjolog prof. Tomasz Szlendak, który przedstawił raport na temat sytuacji polskich instytucji kultury w dobie pandemii COVID-19, oraz dyrektor Opery Nova Maciej Figas, który poprowadził obrady jednego z zespołów eksperckich. Wnioski z debaty zostaną przedstawione na jutrzejszym posiedzeniu plenarnym Konwentu Marszałków.

W programie posiedzenia konwentu także rządowa informacja na temat konsultacji projektu ustawy wdrażającej politykę spójności nowej perspektywy i przygotowań do włączenia samorządów regionalnych do procesu wdrażania KPO oraz dyskusja na temat organizacji pasażerskich przewozów publicznych i prezentacja propozycji nowych rozwiązań dotyczących funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych. Udział w konwencie zapowiedzieli przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Naszym gościom, marszałkom szesnastu polskich województw, pokażemy jeden z najciekawszych elementów dziedzictwa kulturowego regionu – Muzeum Archeologiczne w Biskupinie.

Transmisja online od godz. 9.30.

Materiał: Beata Krzemińska - rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego/red.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  As, w dniu 21-10-2021 11:30:48 napisał:

  Nie za dużo kobiet tam?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Tadek, w dniu 21-10-2021 13:13:58 napisał:

  Przystojne kobity na zdjeciu. W Żninie ładne panie a w Nakle same pasztety.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)