Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

30 marca 2024

"Krzyż jest znakiem wielkiej miłości". Modlitewne spotkanie w Wielki Piątek

fot. Marcin Jarzembowski

fot. Marcin Jarzembowski

„Krzyż jest znakiem wielkiej miłości#, jaką ukochał nas Jezus” – podkreślał w Kcyni biskup Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył wieczornej liturgii w Wielki Piątek.

Miejscem modlitwy było Sanktuarium Krzyża Świętego. – Jezus na drzewie krzyża wyniszczył siebie tak bardzo, by ukazać ogrom miłości Boga do człowieka – mówił bp, dodając, że krzyż jest znakiem życia wiecznego, a nie śmierci. – Przez swoją śmierć na krzyżu Pan Jezus otworzył przed nami bramy nieba – dodał.

Stąd – jak podkreślił bp Włodarczyk – krzyż dla wierzących staje się „pomostem”. – Bez śmierci Jezusa, tego doświadczenia miłości Boga do człowieka, nie bylibyśmy w stanie przejść przez tę przepaść, jaka nas dzieli od Niego. Więc krzyż staje się dla nas znakiem zwycięstwa, sztandarem, pod którym idziemy i powinniśmy być z tego dumni – mówił.

Ordynariusz przypomniał, że Jezus dobrowolnie wziął na siebie winy wszystkich ludzi. – Nawet tych, którzy bezpośrednio przyczynili się do Jego pojmania, skazania i ukrzyżowania. Pomimo, że Go tak potraktowali, Jezus nie przestał ich kochać, a Jego rany mogły stać się dla nich źródłem przebaczenia i uzdrowienia. Jesteś kochany, Jezus przebacza ci twoje grzechy, On cię odkupił przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie – zakończył bp Krzysztof Włodarczyk.

Modlitewne spotkanie w Wielki Piątek składało się z liturgii Słowa, adoracji Krzyża, Komunii świętej i przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 55 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)