Dziś mamy 8 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 grudnia 2021

Lekcja patriotyzmu w przedszkolu. Najmłodsi śpiewali pieśni

fot. pow.

fot. pow.

22 grudnia w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w# Kcyni odbyła się uroczystość upamiętniająca 103. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego. Obchody związane są z ustanowionym w tym roku przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej świętem państwowym, które przypada 27 grudnia.

Jak każdy zryw narodowy, również i to powstanie miało swoje symbole walki o niepodległość. Obok flagi powstańczej z wizerunkiem orła, pojawiła się rozetka, która w kolejnych latach stała się podstawą do utworzenia flagi Polski.

Istotną rolę w trakcie powstania odgrywały również pieśni oraz mundury żołnierzy, których wyróżniała przypięta rozetka oznaczająca uczestnika.

Również dzieci naszego przedszkola włączyły się w upamiętnienie tego święta. Wykonywały rozetki, kolorowały flagi, rozwiązywały memory patriotyczne, śpiewały pieśni patriotyczne.

Nasze przedszkole od wielu lat stara się zaszczepić w dzieciach ideę patriotyzmu. W placówce obchodzone są liczne uroczystości poświęcone wydarzeniom z historii Polski. Realizujemy projekty gminne  i powiatowe napisane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego w Kcyni „Marzenie”.

Materiał: Beata Szymczak - Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Przezorny zawsze ubezpieczony. Czyli jak zadbać o swoje pieniądze na zagranicznym urlopie?

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku od zmartwień – przynajmniej w teorii#, niestety w praktyce bywa różnie. Statystyki pokazują, że w popularnych wakacyjnych destynacjach jak Hiszpania czy Portugalia kradzież zdarza się aż 7 razy częściej niż w Polsce[1]. Co więcej, sezon letni sprzyja tego typu przestępstwom. Pochłonięci wypoczynkiem zdarza się, że zapominamy o „pilnowaniu portfela”, a przecież złodzieje „nie robią sobie wolnego”. Dlatego dobrze jeszcze przed wyjazdem pomyśleć o tym, jak ochronić się przed tego typu przestępstwami. O czym warto pamiętać? Radzą eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF).

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)