Dziś mamy 19 marca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

19 października 2020

Lekcje w ramach e-Szkoły. Sprawdź aktualny plan zajęć

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Powstanie listopadowe, działania na ułamkach dziesiętnych, fraszki Jana Kochanowskiego,# krzyżówki genetyczne i zadania maturalne z matematyki – to tylko niektóre z tematów e-lekcji w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. Na popołudniowe spotkania zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę na tematy znane ze szkolnych lekcji i przygotować się do klasówek i egzaminów.

- Po wakacjach formuła naszej e-Szkoły uległa zmianie. Wszystkim naszym sympatykom proponujemy popołudniowe zajęcia pozalekcyjne i uzupełniające wiedzę zdobywaną w szkole. W naszym planie lekcji są nie tylko zajęcia z języka polskiego, matematyki, chemii, historii, biologii, języka angielskiego, ale też takie, które będą pomocą w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty i matury – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Dzisiejsze, poniedziałkowe (19 października) zajęcia rozpoczynamy lekcją języka polskiego. Spróbujemy odpowiedzieć na pytania o to, czy naszym życiem rządzi przypadek, a także czy istnieje sposób na uwolnienie się od bolesnych wspomnień. Rozważania na ten temat zakończą zajęcia z gramatyki, podczas których dowiemy się, czym jest i jaką rolę pełni czasownik. Zapraszamy też do wysłuchania historii powstania listopadowego oraz lekcji wiedzy o społeczeństwie poświęconej rodzinie – podstawowej grupie społecznej.

Jak mówić o nawykach żywieniowych i zdrowym trybie życia w języku angielskim dowiemy się we wtorek (20 października). Tego popołudnia polecamy także lekcję historii, której tematem będzie Królestwo Polskie w latach 1815-1830. Maturzystów zapraszamy na zajęcia z matematyki, podczas których omawiane będą zadania zamknięte i wymagające krótkiej odpowiedzi, pojawiające się w testach maturalnych.

Podczas środowych (21 października) zajęć z języka polskiego poznamy fraszki Jana Kochanowskiego, wybitnego polskiego poety epoki renesansu. Kolejnym tematem będzie budowa słowotwórcza wyrazu. Z lekcji fizyki dowiemy się, co kryje się pod pojęciem ruchu krzywoliniowego. Miłośników geografii zapraszamy na zajęcia poświęcone formom i działalności lodowców górskich. Na zakończenie coś dla zainteresowanych tematyką dziedziczenia cech – na zajęciach z biologii mowa będzie o ekspresji informacji genetycznej.

Ksiądz Dawid Wasilewski podczas cotygodniowych, czwartkowych (22 października) spotkań online odpowie na pytanie, czym jest i jak przejawia się dojrzałość ludzka w kontekście wiary. Uczniów szkół podstawowych zapraszamy na zajęcia z matematyki. Tematem będą działania na ułamkach dziesiętnych i zadania testowe związane z bryłami przestrzennymi. Tego dnia zachęcamy także do wysłuchania lekcji o krzyżowaniu genetycznym i dysocjacji jonowej soli.

Na zakończenie szkolnego tygodnia (23 października) proponujemy lekcję fizyki, podczas której dowiemy się jak, i czy w ogóle, możliwe jest zważanie naszej planety. Na piątkowe popołudnie proponujemy również zajęcia z języka niemieckiego (tematem będzie budowa zdań podrzędnie złożonych) i angielskiego (zakres tematyczny: zdania okolicznikowe i wykrzyknikowe oraz nauka i technika).

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

· YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,
· Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,
· edupolis.pl,
· www.kujawsko-pomorskie.pl.

Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 10 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Jak prawidłowo stosować antybiotyki? Nie przerywaj kuracji

Czy wiesz, jak prawidłowo stosować antybiotyki? Zapobieganie infekcjom i odpowiednie ich# leczenie pomogą zachować skuteczność leków i zapobiegać antybiotykoodporności.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia policjantów i straży granicznej. Wspólne działania

Policjanci, wspólnie ze strażą graniczną, wzięli udział# w ćwiczeniach na terenie Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Miały one na celu sprawdzenie i utrwalenie działań służb w odpowiedzi na realne zagrożenia, które mogą wystąpić podczas codziennej działalności lotniska.

(czytaj więcej)
0

Terytorialsi na kolejnym szkoleniu. Kurs SERE był bardzo wymagający

Ucieczka, unikanie przeciwnika, przetrwanie w terenie to tylko niektóre #zagadnienia kursu SERE poziomu B, który w minionym tygodniu zrealizowało Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. W 5-dniowym kursie udział wzięło kilkunastu Terytorialsów z całego kraju, a zajęcia realizowane były m.in. na terenie borów Tucholskich.

(czytaj więcej)
0

Co nam mówi kod kreskowy? Czy prefiks 590 = Polska?

Kto odpowiada za kody kreskowe#? GS1 to międzynarodowa organizacja zajmująca się zarządzaniem systemem znakowania produktów kodami kreskowymi.

(czytaj więcej)