FILMY
26-08-2023
26-08-2023
26-08-2023
02-03-2023
12-11-2022
wszystkie
Aleja Pamięci
zm. 23-08-2023
Chrząstowo
wszystkie
Ostatnie pożegnanie
20 września na nakielskim cmentarzu odbył się pogrzeb# zmarłej w wieku 81 lat Heleny Wandy Kwadrans – społecznej działaczki z Nakła, nauczycielki oraz autorki książki „Błękit nieba”. Śp. Helena Kwadrans z d. Chorabik przez wiele lat pracowała w Szkole Podstawowej w Wyrzysku, gdzie prowadziła także drużynę harcerską.
wszystkie
Głos internauty
Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Nakła, który jest oburzony# tym, że pomimo oficjalnego otwarcia Śródmiejskiego Centrum Targowego przy ul. Krzywoustego nie można jeszcze dokonywać tam zakupów.
wszystkie
Ogłoszenia i komunikaty
Planowane wyłączenia prądu na terenie powiatu nakielskiego# wg informacji zamieszczonej na stronie www.wylaczenia-eneaoperator.pl
wszystkie
Biznes
Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą na mniejszą #skalę i na tej podstawie są zgłoszeni do ubezpieczeń w 2023 roku, mogą skorzystać z dodatkowych 12 miesięcy małego ZUS plus.
wszystkie
Pomagamy
Serdecznie zapraszamy na piknik charytatywny, który odbędzie się #7 października na Przystań Powiat Nakielski organizowany na leczenie Julki i Mikołaja, którzy chorują na białaczkę.
wszystkie
Warto wiedzieć
61. sesja sejmiku województwa odbędzie się w najbliższy# poniedziałek (25 września). Przed posiedzeniem radni wezmą udział w otwarciu wystawy poświęconej 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Transmisja online od godz. 10. Porządek obrad
wszystkie
Materiały Partnera
Osoba poszkodowana w wypadku komunikacyjnym może domagać się# odszkodowania w ramach polisy OC sprawcy całego zdarzenia. Towarzystwa ubezpieczeniowe w dokumentacji dotyczących wypłaty środków używają często dość enigmatycznych pojęć takich jak szkoda całkowita czy częściowa. Co warto wiedzieć na ten temat i która opcja jest korzystniejsza dla samego poszkodowanego?
wszystkie
Życzenia
Dzisiaj obchodzimy Święto Policji. Każdego dnia funkcjonariusze dbają o #utrzymanie bezpieczeństwa w naszej gminie, powiecie, kraju.
wszystkie
Konkursy
Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Związek Piłki Nożnej zapraszają do# udziału w konkursie wiedzy o piłce nożnej w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę na sportowo”. W drodze do wielkiego finału uczniowie szkół podstawowych sprawdzą swoją wiedzę związaną z historią piłki nożnej. Laureaci konkursów wojewódzkich 15 listopada powalczą o tytuł najlepszej drużyny w Polsce. W poprzedniej edycji konkursu wzięło udział ponad 2,5 tys. uczniów, a tytuł zwycięskiej drużyny wywalczyła reprezentacja województwa zachodniopomorskiego.
wszystkie
Rolnictwo
Ruszył cykl bezpłatnych warsztatów dotyczących zakładania i funkcjonowania# spółdzielni energetycznych na terenach gmin wiejskich i miejsko–wiejskich. Za nami pierwsze szkolenie w Minikowie w woj. kujawsko-pomorskim, w którym udział wzięło około 80 osób.
wszystkie
Kultura / Rozrywka
U nas Święto Pieczonego Ziemniaka również artystycznie. #Były ziemniaczki z ogniska (dziękujemy Ewa Mariusz Zakrzewski ), gziczek, ciasto, galaretki, chlebki, kiełbaski....
wszystkie
Gotuj z nami
Dietetycy alarmują – to nie jest opcjonalne rozwiązanie: dzieci w wieku# szkolnym powinny codziennie zjadać zarówno pierwsze, jak i drugie śniadania. Pełnowartościowe posiłki spożywane podczas szkolnej przerwy dostarczają energii niezbędnej do pracy umysłowej i zabawy, a także są podstawą dobrego samopoczucia, nawet gdy przybywa szkolnych obowiązków. Najważniejszą zasadą w diecie dziecka jest zachowanie maksymalnej różnorodności, a nic nie pomieści w sobie więcej niż ... kanapka. Czy klasyczna kanapka musi oznaczać nudne śniadanie? Jak skomponować kanapki atrakcyjne dla najmłodszych? I czy zwykła kanapka może nas czymś zaskoczyć? Sprawdzamy.
wszystkie
Podczas konferencji prasowej #w Olsztynie minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił rozpoczęcie naboru do konkursu miniPAKT – gminne pracownie komputerowe. „miniPAKT, to konkurs grantowy, dzięki któremu JST będą mogły stworzyć u siebie kreatywną przestrzeń, która rozwinie nowe formy wzmacniania kompetencji cyfrowych wśród obywateli. Każdy samorząd może otrzymać 200 tys. na zorganizowanie takiej pracowni” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.
(czytaj więcej)
Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Głuchych i Języka Migowego.
(czytaj więcej)
Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych #przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Przybliżają one nie tylko historię rodziny z Markowej, ale także inne postaci ratujące Żydów w czasie II wojny światowej. Uczniowie i nauczyciele mogą wziąć udział także w różnych konkursach, których celem jest popularyzacja wiedzy o relacjach polsko-żydowskich w czasie okupacji niemieckiej oraz postawach Polaków udzielających pomocy swoim żydowskim sąsiadom.
(czytaj więcej)