Dziś mamy 21 maja 2022, sobota, imieniny obchodzą:

16 stycznia 2022

Na drogach nieco spokojniej niż rok temu. Prawie trzy kolizje lub wypadki dziennie!

fot. archiwum

fot. archiwum

Komenda Powiatowa Policji w Nakle podsumowała zeszły# rok na drogach powiatu nakielskiego. W porównaniu do 2020 rok 2021 był bezpieczniejszy. Doszło do mniejszej ilości zdarzeń.

W ciągu całego 2021 roku na drogach powiatu doszło do blisko tysiąca zdarzeń – dokładnie do 993. To mniej niż w 2020 roku, kiedy to doszło do 1011 zdarzeń. Liczba kolizji i wypadków w powiecie spada zresztą z roku na rok. W 2019 roku było ich 1122. W ubiegłym roku policja odnotowała więc o kilkadziesiąt zdarzeń mniej niż w poprzednich latach.

Nadal jednak prawie tysiąc zdarzeń to duża liczba, która daje prawie 3 kolizje lub wypadki dziennie! Do tych drugich na szczęście dochodzi coraz rzadziej. W 2020 roku policjanci z powiatu interweniowali przy 48 wypadkach, w zeszłym roku było ich 36. Nadal przeważają kolizje. Najczęściej, bo aż 435 razy, czyli blisko połowę wszystkich zdarzeń notowano na terenie gminy Nakło. Na drugim miejscu jest gmina Szubin z 312 zdarzeniami. Od lat najbardziej spokojnie jest na terenie gminy Mrocza. Na drogach tej gminy doszło do 63 zdarzeń – najmniej spośród wszystkich gmin powiatu. Szczegółowy podział zdarzeń w gminach powiatu został ujęty w zestawieniu. Niestety, kolizje i wypadki nie obyły się bez ofiar. Łącznie we wszystkich zdarzeniach ranne zostały 53 osoby – o 14 mniej niż w 2020 roku. W ubiegłym roku w powiecie doszło do wypadków śmiertelnych, w których życie straciły 3 osoby.

rok 2021 Wypadki Kolizje Ranni  Zabici Liczba zdarzeń ogółem
Nakło 20 415 9 0 435
Szubin 6 306 8 0 312
Kcynia 5 86 4 2 91
Sadki 4 88 5 0 92
Mrocza 1 62 2 1 63
Razem 36 957 28 3 993
Oceń artykuł: 0 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)