Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

13 października 2021

Najwięcej pieniędzy na remont drogi gminnej. Podzielono fundusz sołecki

fot. LZ

fot. LZ

Mieszkańcy Żarczyna spotkali się w budynku remontowanej świetlicy, by# wspólnie zadecydować o podziale funduszu sołeckiego na rok 2022.

W zebraniu oprócz sołtysa Romualda Łasuta i mieszkańców wzięli udział burmistrz Marek Szaruga, radny powiatowy Ryszard Bagnerowski i radny gminny Tomasz Świerc. Zanim rozpoczęła się dyskusja i głosowanie, sołtys wsi przedstawił krótkie sprawozdanie z działań wykonanych w roku 2021. Podkreślał, że nadal wiele czasu zajmuje utrzymanie terenów zielonych, bo jest do tego za mało chętnych. Podziękował miejscowym strażakom, którzy pomagają bardzo dużo oraz mieszkankom Żarczyna, które z własnej inicjatywy oczyściły z chwastów chodnik i zatoczkę autobusową przy drodze powiatowej. – Bardzo dużo prac zostaje scedowanych na mieszkańców. Do tej pory mieliśmy osobę z robót publicznych – skomentował Łasut, na co włodarz gminy odpowiedział, że te czasy już minęły. Sołtys wyraził także radość z powodu utworzenia we wsi koła gospodyń wiejskich.

Wiele czasu poświęcono na omówienie remontu świetlicy i opłat za media w tym czasie, rozmawiano na temat ewentualnego remontu drogi powiatowej w kierunku Żnina – radny Bagnerowski zadeklarował, że wstępnie chce tę drogę wprowadzić do budżetu powiatu na rok 2022, ale żeby to się stało, trzeba przekonać pozostałych radnych. 

Jak podzielono nowy fundusz?

– Integracja – 1 tys. 698 zł,
– prace porządkowe, utrzymanie terenów zielonych, paliwo – 2 tys. 500 zł,
– doposażenie OSP Żarczyn – 2 tys. zł,
– remont drogi gminnej (położenie dywanika asfaltowego) – 18 tys. zł.

Romuald Łasut tłumaczy, że koszt całości to około 45 tys. zł i chce złożyć do gminy wniosek o dofinansowanie remontu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Budowa magazynów
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Pomidor malinowy
4,99PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)