Dziś mamy 4 czerwca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

23 marca 2023

Nakielscy policjanci prowadzili działania "NURD”. Nałożono 22 mandaty

fot. powierzone

fot. powierzone

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania pn.: "NURD”, których celem było# bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Na kontrolowanych trasach nie odnotowano zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (22.03.23) na drogach powiatu policjanci referatu ruchu drogowego nakielskiej komendy prowadzili działania prewencyjno-kontrolne „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których szczególną uwagę zwracali na zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów.

Mając też na względzie fakt, że przestrzeganie przepisów przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, jest tak samo ważne, jak stosowanie się do nich przez kierowców, mundurowi sprawdzali również zachowanie pieszych i rowerzystów.

Podczas trwania działań policjanci ujawnili 35 wykroczeń, w tym 12 związanych z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ci, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Nałożono 22 mandaty, a 13 osób pouczono.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)