Dziś mamy 25 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:

15 kwietnia 2024
Wiadomości z regionu

Narkotyki ukrył w lodówce. 44-latek zatrzymany przez policjantów (film)

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Na trzy miesiące tymczasowo do aresztu trafił #44-letni bydgoszczanin zatrzymany przez policjantów z wydziału zwalczającego przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze zabezpieczyli w jego mieszkaniu łącznie 2,5 kilograma różnego rodzaju środków odurzających i psychotropowych.

Wszystko miało swój początek w ustaleniach policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Z ich wiedzy wynikało, że mieszkaniec bydgoskiego Szwederowa może posiadać środki zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

By to potwierdzić w miniony czwartek (11.04.2024) pojechali do miejsca zamieszkania 44-latka. Zastali go w towarzystwie kolegów. Jak się później okazało, również powiązanych z tego typu przestępczością.

Kluczową w sprawie była lodówka. To w niej, jak się okazało podczas przeszukania, bydgoszczanin przechowywał znaczną ilość narkotyków. Policjanci zabezpieczyli tam ponad 1421 gramów substancji 2C-B, 928 gramów amfetaminy, ponad 95 gramów marihuany oraz 128 sztuk tabletek MDMA o wadze 47 gramów.

Na tym jednak nie koniec. Choć w mniejszych ilościach, również koledzy mieli przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze ujawnili przy nich działki narkotyków o łącznej wadze niemal 20 gramów.

Wszystkie przejęte przez policjantów substancje trafiły do policyjnego laboratorium kryminalistycznego. Wstępne badania potwierdziły, że ich posiadanie jest zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. 44-latek oraz jego kompani w wieku 40 i 41 lat zostali przewiezieni do komisariatu na Szwederowie.

Mężczyzna posiadający znaczną ilość trafił do policyjnego aresztu. Konsekwencją jego czynu był zastosowany, w minioną sobotę (13.04.2024), przez sąd 3-miesięczny tymczasowy areszt.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających lub psychotropowych ustawodawca przewidział karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Z konsekwencjami prawnymi muszą się liczyć pozostali dwaj mężczyźni posiadający tego rodzaju środki. 

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 16 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)