Dziś mamy 23 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

26 lipca 2021

Nastolatki uciekły z placówki. Na widok policjantów zaczęły uciekać

fot. archiwum

fot. archiwum

Niespełna godzinę zajęło mundurowym z posterunku w# Sadkach zatrzymanie nastolatek, których ucieczkę zgłosili pracownicy placówki wychowawczej. Nieletnie, zgodnie z decyzją sądu, trafiły pod opiekę wychowawców.

W minioną sobotę (24.07.21) przed 19.00 na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wpłynęło zgłoszenie od pracowników placówki wychowawczej, że dwie podopieczne uciekły, mimo iż decyzją sądu powinny przebywać w ośrodku.

Nieletnie zostały zarejestrowane w policyjnych systemach jako poszukiwane, a o ich ucieczce dyżurny powiadomił wszystkich policjantów pełniących służbę na terenie powiatu.

Mundurowi z posterunku w Sadkach, których dyżurny skierował w rejon, gdzie ostatnio widziane były nastolatki, skrupulatnie kontrolowali wszystkie miejsca, w których mogły się one ukryć. Długo nie trwało, jak na terenie jednej z okolicznych posesji, policjanci zauważyli dwie dziewczyny, które widząc mundurowych rzuciły się do ucieczki. Na nic się to zdało, gdyż szybko zostały zatrzymane. Sprawdzenie ich personaliów w policyjnej bazie potwierdziło, że 15 i 16-latka są poszukiwane i powinny przebywać w placówce wychowawczej.

Tam też, po niespełna godzinie od ucieczki, zostały przekazane.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (11)

  Nakło997, w dniu 26-07-2021 17:22:53 napisał:

  Jaka manipulacja faktami.Nie "uciekł" a się oddalił.Wychowawcy za taką formę zgłaszania" czyli "ucieczki" powinni być pociągani do odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych niezgodnych z prawdą zawiadomień o nie popełnionym przestępstwie.Niewłaściwy nadzór z ich strony nad podopiecznymi nie może być przesłanką do tego by wdrażać postępowania przygotowawcze związane z ucieczką.Tolerowanie takich praktyk przez Policję jest w moim przekonaniu patologią .Prokuratura winna każdorazowo wnikliwie zbadać każdy taki przypadek i ukrócić proceder fałszywych zgłoszeń.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Wojtek , w dniu 26-07-2021 19:13:33 napisał:

  Jaka opieka i nadzór skoro ciągle tam kogoś szukają.... brak słów!!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Sprawdzanie geometrii kół
Budowa hal
Konstrukcje stalowe
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Budowa domu pod klucz
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)