Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2021

Nauczycielka języka angielskiego i geografii w Krzywoustym. Laureatką Wojewódzkiego Konkursu

fot. pow.

fot. pow.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy ogłosiło# wyniki Wojewódzkiego Konkursu NAUCZYCIEL Z PASJĄ 2021. Wśród 4 tegorocznych laureatów jest Pani Ewa Zdrojewska – Baliniak nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

Przewodnicząca Jury Konkursu Anna Rupińska podkreśla, że jest to szczególne wyróżnienie dla „nauczycieli z pasją, nietuzinkowych ludzi, przyjaciół uczniów”. Idea konkursu promowanie twórczych postaw i pokazywanie jak prywatne pasje nauczyciela mogą twórczo wpływać na proces edukacyjny.

Sama Laureatka – Pani Ewa Zdrojewska Baliniak tak scharakteryzowała swoją postawę w tym względzie: „ Od zawsze podróże były moją pasją, a hasłem przewodnim słowa T. Halika: Bezpośredni kontakt z krajobrazem, z ludźmi jest nie do zastąpienia. Ponadto podróżowanie to proces ciągłego uczenia się, przygotowywanie się do nowych wypraw, zdobywanie wiedzy na temat określonego regionu i jego mieszkańców, uczenie się bycia wśród tych ludzi. Nie od dziś znane jest powiedzenie, iż podróże kształcą. Dlaczego? Bo doświadczamy czegoś osobiście – obojętnie czy zwiedzamy obiekty wpisane na listę dziedzictwa UNESCO czy stoimy na szczycie lokalnego wzniesienia. W podróżowaniu chodzi o emocje, wrażenia – one pozostają w nas na zawsze, a wiedza, którą w ten sposób zdobywamy zapada głęboko w pamięć. Co tak naprawdę ciągnie człowieka w świat? Ciekawość, głód przeżyć, czy jak pytał Ryszard Kapuściński potrzeba ciągłego dziwienia się? Stwierdził on, iż „człowiek, który przestaje się dziwić, jest wydrążony, ma wypalone serce. Dodając na końcu, iż w człowieku, który uważa, iż wszystko już było i nic nie może go zdziwić – umarło to co najpiękniejsze – uroda życia.”

Gratulujemy Pani Ewie i życzymy dalszych sukcesów !!!

Materiał: Paweł Darul / I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 26 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)