Dziś mamy 26 marca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

18 marca 2023

Nie żyje Edmund Lepak. Przez wiele lat wzbogacał zbiory muzeum

fot. Szymon Niemczewski

fot. Szymon Niemczewski

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 18 marca 2023 r. zmarł Edmund Lepak.

Pan Edmund przez długie lata wzbogacał zbiory naszego muzeum. Z jego rąk do muzealnych zbiorów trafiło kilkaset obiektów, od drobiazgów jak gwoździe pochodzące ze stoczni Fabiana Macierzyńskiego, przez wannę kolebkową, na nagrobkach z nieistniejącego cmentarza przy ul. Mickiewicza kończąc. 

Panie Edziu, będzie nam brakować Pańskich opowieści o nakielanach i nakielskich budynkach, powiedzeń "Przyniosłem zabytek z minionej epoki" albo "A to takie stare pierdolitko."

Msza św. i ceremonia pogrzebowa rozpoczną się 22 marca 2023 r. o godz. 11.30 w kaplicy cmentarnej przy ul. Bohaterów.

Materiał: Tomasz Pasieka / Muzeum Ziemi Krajeńskiej

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 28 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)