Dziś mamy 26 marca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2023

Niedzielne granie w Dziewierzewie. Czernina, ciepłe pączki i domowy chleb

fot. Sołectwo Dziewierzewo

fot. Sołectwo Dziewierzewo

Co będziecie Państwo mogli zjeść na miejscu i zakupić na wynos podczas niedzielnego grania w Dziewierzewie?# Czerninę przygotowaną przez Stowarzyszenie "Razem dla Dziewierzewa", grochówkę zaserwuje Pani Brygida Prus, Panie z Górek Zagajnych upieką pyszny domowy chleb, Dziewczyny z Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Dziewierzewie upieką pyszne domowe ciasta.

Mieszkanki Sołectwa Dziewierzewa również przygotują przepyszne słodkości: KGW "Kobiety Rządzą" z Żarczyna przygotują pyszne deserki, Pani Terenia obiecała jeszcze ciepłe pączki, a KGW "Sami Swoi Żurawia-Włodzimierzewo" bedzie kręcić watę i smażyć popcorn.

Nie wiem jak Wy ale ja zrobiłam się głodna.

Materiał: Dorota Czerwińska / Sołectwo Dziewierzewo

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)