Dziś mamy 7 grudnia 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

19 listopada 2021

O odpowiedzialności prawnej nieletnich. Spotkanie profilaktyczne z uczniami

fot. pow.

fot. pow.

W Szkole Podstawowej w Chwaliszewie mł. asp.# Zofia Wrzeszcz rozmawiała z uczniami klas IV-VIII. Tematem przewodnim spotkań była odpowiedzialność prawna nieletnich i zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z Internetu.

Policjantka nakielskiej komendy mł. asp. Zofia Wrzeszcz przeprowadziła zajęcia profilaktyczne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Chwaliszewie.

Mundurowa rozmawiała z młodzieżą między innymi na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich, a uczniowie dowiedzieli się czym jest demoralizacja, jakie są jej przejawy, a także kiedy i przed kim młody człowiek ponosi odpowiedzialność za łamanie prawa. Przedstawiony został również katalog środków, jakie mogą być zastosowane wobec nieletniego.


Wiele uwagi poświęcono także cyberbezpieczeństwu. Mł. asp. Wrzeszcz przestrzegała przed przekazywaniem danych wrażliwych osobom znanym jedynie w świecie wirtualnym, a także informowała o innych zagrożeniach wynikających z niewłaściwego korzystania z sieci internetowej.


Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią


Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)