Dziś mamy 7 grudnia 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

21 stycznia 2023

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

fot. powierzone

fot. powierzone

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

W pułapce noworocznych postanowień

Wiele osób każdego roku popełnia ten sam błąd – traktuje pierwszy dzień stycznia jako magiczną datę, która sama w sobie ma moc realizacji celów. Tymczasem fundamentem trwałej zmiany jest odnalezienie prawdziwego powodu, dla którego planujemy coś zmienić. Tylko nasza silna wewnętrzna motywacja utrzyma w ryzach wszelkie nasze zachcianki i wyeliminuje ewentualne rozpraszacze.

Planując zmianę diety, należy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie: „Dlaczego pragnę zmiany?”. Gdy tylko ustalisz swój upragniony cel i „zakochasz się” w nim całym sercem, z odpowiednim wsparciem skutecznie go zrealizujesz. Każda pozytywna zmiana wymaga też odpowiedniej stymulacji. MajAcademy to nowoczesna platforma, która podchodzi do procesu zmiany sylwetki w sposób holistyczny. Zespół ekspertów z różnych dziedzin pomaga wypracować zdrowe nawyki, które krok po kroku doprowadzą do osiągnięcia wymarzonego celu.

– Do MajAcademy zgłaszają się ludzie reprezentujący trzy grupy: osoby, które chcą schudnąć, osoby, które muszą zmienić dietę w związku z konkretną chorobą lub nową sytuacją życiową oraz osoby, które chcą po prostu nauczyć się zdrowo jeść. Reprezentanci tej ostatniej grupy patrzą na swoje zdrowie holistycznie i to właśnie oni znacznie szybciej realizują swoje cele – zauważa Roksana Środa, dietetyk kliniczna i założycielka MajAcademy. – Pokazujemy, że zdrowy tryb życia nie musi oznaczać wyrzeczeń, a dobrze rozplanowana dieta, przygotowana we współpracy ze specjalistą, oszczędza nie tylko nasz czas, ale i energię niezbędną do dokonywania trwałych zmian.

Jak zjeść słonia? Po kawałku!

Zdrowe odżywianie to podstawa. W oparciu o aktualne wyniki badań, możemy określić nasze realne cele żywieniowe. Nie sztuką jest dążenie do ideału. Sztuką jest poznanie samego siebie i zadowolenie z życia we własnej skórze.

Samo zdrowe odżywianie nie wystarczy, by cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata. To pierwszy krok, któremu musi towarzyszyć odpowiednio dobrana aktywność fizyczna. Regularne ćwiczenia nie tylko stymulują nasze mięśnie i poprawiają nasz metabolizm. Budują nasze wymarzone ciało - zwiększają gęstość tkanki kostnej i poprawiają funkcjonowanie układu krążenia. Pozwalają także zachować sprawność.

Dieta najczęściej rozumiana jest jako pewnego rodzaju ograniczenie, wyrzeczenie. Tymczasem słowo to pochodzi z greckiego „dietus”, które oznacza ład i porządek. Dobierając konkretny plan żywieniowy powinniśmy wziąć pod uwagę lokalne i sezonowe składniki oraz strefę klimatyczną, w której żyjemy. Choroba lub nietolerancja pokarmowa jest sygnałem, by coś z naszej diety wyeliminować i zastąpić zdrowszym odpowiednikiem. Dlatego, gdy tylko zachorujemy lub zauważymy niepokojące sygnały, powinniśmy zatrzymać się i poszukać specjalisty, który zdiagnozuje sedno naszego problemu.

– Eksperci MajAcademy tworzą społeczność, która chętnie dzieli się swoim doświadczeniem, merytoryczną wiedzą i niezbędnym wsparciem. Każdy z nas ma za sobą swoją drogę, niepowodzenia, z którymi sobie poradził i lekcje, które odrobił. Jesteśmy żywym dowodem na to, że żywieniowy sukces można osiągnąć bez względu na okoliczności zewnętrzne – podkreśla Roksana Środa z MajAcademy. – Jeżeli ktoś nie ma czasu na wizytę w gabinecie dietetyka, polecam konsultacje online bez wychodzenia z domu. Wybierając MajDiet otrzymuje się dostęp do swojego planu żywienia w aplikacji mobilnej oraz wsparcie specjalistów 24/7. – tłumaczy.

Zdobywaj wiedzę i ciesz się z efektów

Kluczem do sukcesu w każdej dziedzinie jest wiedza. Dowiedz się jak najwięcej o tym, co robisz, do czego dążysz oraz czego od siebie wymagasz. Wiedza to nie tylko poznanie zasad prawidłowego odżywiania się. To także samoświadomość własnych wad i ograniczeń, nad którymi powinniśmy pracować. Tylko ona zapewni każdemu solidny fundament trwałej motywacji do działania.

Zmiany nie są łatwe, zwłaszcza, gdy przez lata utrwalane są przez niekoniecznie pozytywne nawyki i przyzwyczajenia. Nasz mózg nie lubi się wysilać. Woli powielać stare schematy, dlatego zwłaszcza na początku potrzebujemy wsparcia specjalistów w zewnątrz. Subskrypcja MajAcademy zapewnia stały dostęp do wszystkich materiałów edukacyjnych dostępnych na platformie oraz zamkniętej grupy wsparcia i kontaktu ze specjalistami. Zanim zdecydujemy się na konkretny pakiet, możemy wypróbować przykładowe plany dietetyczne i przepisy kulinarne.

– Każda pozytywna zmiana wymaga odpowiedniej stymulacji, dlatego oferujemy naszym klientom cały szereg angażujących i atrakcyjnych wyzwań – mówi Roksana Środa z MajAcademy. – Proponowane narzędzia krok po kroku przeprowadzą każdego przez cały proces osiągania celu, począwszy od wizualizacji marzenia po konkretne działania. Wszystko po to, by w końcu ruszyć z miejsca i zacząć je spełniać.

Materiał: Zespół Prasowy Commplace

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (1)

  Ja, w dniu 21-01-2023 13:43:17 napisał:

  Jak się odchudzać?ja nie potrzebuje się odchudzać poprostu nie spożywam badziewia z chemią.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Ameryka, w dniu 21-01-2023 19:31:41 napisał:

  Tylko ozempik i żadne diety nie potrzebne

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Chudzielec, w dniu 22-01-2023 00:05:16 napisał:

  mniej żreć i nie będzie problemu

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Dawid , w dniu 22-01-2023 00:28:36 napisał:

  Tak wy ludzie wiecie najlepiej i goeno się znacie :) poczekamy kto szybciej umrze :) nie pozdrawiam:)

  odpowiedz

  • 1 (1)

  były ormowiec, w dniu 23-01-2023 11:29:38 napisał:

  Za komuny niemal nie było problemów z otyłością, przypadek?

  odpowiedz

  • 0 (2)

  JullkaKulka , w dniu 23-01-2023 12:38:44 napisał:

  Czasami ciężko wytrwać w tym postanowieniu, ale ja jak sobie coś postanowię to do tego dążę.. Póki co gotuje zdrowe posiłki i wypijam mineralną cisowianke. Ale mam też w planach zacząć ćwiczyć na siłowni

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Nakielanin, w dniu 23-01-2023 15:10:08 napisał:

  Najlepsza dieta to dieta NŻ - nie żryj ;-)

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Karolina, w dniu 23-01-2023 20:02:46 napisał:

  Za komuny,w sklepach na półkach ocet i musztarda to dlatego ludzie nie tyli.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Pułtusk, w dniu 23-01-2023 21:10:14 napisał:

  @karolina jeszxze rok rządów PiS i tej ich prawicy i będzie tylko ocet beż musztardy

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokalendarze A3
35PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Mikołajki z Mikołajem Kopernikiem. Spacer po fromborskich zabytkach

Nie tylko średniowieczny biskup z Miry czy zamieszkujący# Laponię św. Mikołaj obchodzą imieniny 6 grudnia. Do zacnego grona należy także najwybitniejszy polski astronom, którego 550. rocznicę urodzin świętowaliśmy w tym roku. Mikołaj Kopernik, bo o nim mowa, będzie bohaterem specjalnego programu TVP Nauka zrealizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Emisja już 6 grudnia o godz. 21:00. W programie m.in. poszukiwanie śladów astronoma we Fromborku, informacje o programie „Laboratoria Przyszłości” oraz Akademii Kopernikańskiej, a także podsumowanie obchodów Roku Kopernika.

(czytaj więcej)