Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

30 września 2021

Oddali ponad 11 litrów krwi. Udana zbiórka w ZST w Kcyni

fot. Julia Kosmatka/Natalia Czyż/Pola Koniec.

fot. Julia Kosmatka/Natalia Czyż/Pola Koniec.

29 września w sali numer 4 odbył się# pobór krwi. Chętni uczniowie oraz mieszkańcy Kcyni i okolicznych miejscowości mogli oddać krew.

Łącznie na ten honorowy czyn zdecydowało się 25 chętnych, którzy oddali łącznie 11,250 litrów krwi z czego bardzo się cieszymy.
Inicjatorami tego wydarzenia byli pani pedagog Monika Dąbrowska ze szkolnymi wolontariuszami: Julią Nowak, Żanetą Rybczyńską, Polą Koniec, Jagodą Kątnik i Kacprem Bączkowskim.

Materiał: Julia Kosmatka - Zespół Szkół Technicznych w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)