Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2021

Ogólnopolski Konkurs Historyczny. Sukces Amelii Dombrowskiej

fot. pow.

fot. pow.

Amelia Dombrowska, uczennica klasy 7b w Zespole Szkolno-Przedszkolnym# nr 3 w Nakle nad Notecią, została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Konkurs został zorganizowany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem.

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się w trzyetapowej stacjonarnej formule. W każdym etapie Amelia wykazała się ogromną wiedzą historyczną i uzyskała wysoki wynik, awansując kolejno na wyższe szczeble zawodów, by ostatecznie uzyskać wynik dający tytuł laureata. Dodajmy, że sukces został odniesiony dzięki wielomiesięcznej, ciężkiej i sumiennej pracy, która odbywała się w tym roku w większości w formie zdalnej po zajęciach obowiązkowych. Nauczycielka historii, pracująca z Amelią już kolejny rok, pani Alicja Borus, stwierdziła, że praca z uczennicą była czystą przyjemnością dzięki jej sumienności, zaangażowaniu i pracowitości.

Był to kolejny konkurs historyczny, w którym Amelia brała udział w bieżącym roku. Kilka miesięcy wcześniej uczennica została finalistką kuratoryjnego konkursu z historii. Ogromne gratulacje dla Amelii i jej Rodziców. Życzymy kolejnych sukcesów.

Materiał: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)