Dziś mamy 26 listopada 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

14 lipca 2020

Ogródek przy przedszkolu w Kcyni. Zaangażowali się pracownicy i rodzice

fot. Anna Duda-Nowicka

fot. Anna Duda-Nowicka

Prace przy ogródku sensorycznym przy Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni na finiszu. Udało się nam# zrealizować kolejny pomysł na rzecz dzieciaków z przedszkola – tych aktualnie uczęszczających i dla przyszłych pokoleń.

Własnymi siłami stworzyliśmy ogród sensoryczny, który mamy nadzieję, sprawi od września dzieciom wiele radości. Pomysł należał do Przewodniczącej Rady Anny Duda-Nowickiej, która na realizację otrzymała zielone światło od Dyrektor Beaty Szymczak, która za każdym razem pozytywnie akceptuje jej pomysły. Zresztą nie tylko akceptuje, ale bierze w nich czynny udział. Fachowym okiem na całość spojrzał i prace nadzorował Wiesław Nadolny. Zaangażowali się również niektórzy rodzice oraz pracownicy przedszkola. W kolejnych etapach w powstawania ogrodu uczestniczyli: prace ziemne –  Robert Nowicki, Radek Mrotek i Konrad oraz Karol Stępień; prace zaawansowane – Pola i Mirek Papuga, Norbert Witkowski, Anna Duda-Nowicka i Beata Szymczak oraz Wiesław Nadolny i Pani Ula; prace przy nasadzeniach – Tomek Nowak z synem Kacprem, Beata Szymczak, Anna Duda-Nowicka, Wiesław Nadolny i Pani Ula; prace wykończeniowe – Magdalena Olender z Igą, Anna Duda-Nowicka z Sergiuszem, Agnieszka Stępień z Kacprem, Agnieszka Oratowska-Witkowska z synem, Ewelina Chudzik, Pola Papuga, Natalia Kwiatkowska, Justyna Grzegorek i Beata Szymczak;  transport i pomoc organizacyjna –  Tomek Brzeziński. Wsparcie organizacyjne - Burmistrz Kcyni Marek Szaruga. Wsparcie sprzętowe – Paweł Duda Dyrektor Zakładu Poprawczego w Kcyni i nasz radny powiatowy oraz Darek Karczewski. Wszystkim za okazaną pomoc i zaangażowanie bardzo dziękujemy. Ogródek sfinansowano ze środków Rady Rodziców. Uroczyste otwarcie we wrześniu.

Oczywiście to nie koniec. W głowie mamy kolejne pomysły. Przewodnicząca Rady już złożyła projekt do Fundacji na utworzenie kolejnego ogródka w drugiej niezagospodarowanej części trawnika. Trzymamy kciuki za pozytywne rozstrzygnięcie. I na koniec…jesteśmy z siebie dumni! Ale już wkrótce przystępujemy do kolejnego projektu…już za chwilę dowiecie się jakiego.

Materiał: Anna Duda-Nowicka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)