Dziś mamy 26 marca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

25 stycznia 2023

Pogadanki z dziećmi przed feriami. Policjanci o niebezpieczeństwach

fot. powierzone

fot. powierzone

W ostatnim tygodniu przed przerwą zimową dla uczniów szkół m.in. województwa kujawsko-pomorskiego mł. asp. Andrzej Marks# – dzielnicowy z Kcyni, przeprowadził pogadanki dla dzieci z oddziałów od zero do pięć Szkoły Podstawowej w Mycielewie. Wychowankowie placówki oświatowej rozmawiali o niebezpieczeństwach czyhających podczas ferii zimowych.

Natomiast asp. Zofia Wrzeszcz z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią przeprowadziła zajęcia z uczniami oddziałów 6, 7 i 8 o odpowiedzialność karnej nieletnich.

Materiał: Małgorzata Kwiatkowska / Szkoła Podstawowa w Mycielewie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)