Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

09 lutego 2024

Pokazy ratownictwa i pogadanki. Praktyczna lekcja w Laskownicy

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Praktyczną lekcję dotyczącą bezpieczeństwa #podczas nadchodzących ferii przeprowadzili dla uczniów Szkoły Podstawowej z Laskownicy policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni. Były pokazy ratownictwa oraz pogadanki profilaktyczne. Zajęcia zorganizowano z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Roberta Koniec.

Wczoraj (08.02.24) uczniowie Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy wzięli udział  w nietypowym przedsięwzięciu, jakim była praktyczna lekcja o bezpieczeństwie podczas nadchodzących ferii. Pomysłodawcą spotkania był pedagog szkolny p. Robert Koniec, który tego typu przedsięwzięcie zorganizował już kolejny rok z rzędu.

Do udziału w zajęciach, które odbyły się tym razem w formie marszu profilaktycznego z Laskownicy do Mieczkowa, zaproszono policjantów, funkcjonariuszy PSP z JRG nr 2 z Szubina oraz OSP z Mieczkowa, a także ratowników medycznych.

Nakielscy i kcyńscy policjanci omówili zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na świeżym powietrzu. Tym dzieciom, które ferie spędzą w górach, mundurowi przypominali o zachowaniu ostrożności i rozsądku na stokach narciarskich, promując akcję informacyjno–edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Uczniowie starszych klas wysłuchali pogadanki na temat odpowiedzialności nieletnich za łamanie prawa i demoralizację. Dzieci poznały też asp. szt. Łukasza Króla i jego czworonożnego podopiecznego Rokiego. Dowiedziały się, jak zachować się  w przypadku ataku zwierzęcia i zobaczyły pokaz tresury psa.

Na zakończenie uczniowie zobaczyli też specjalistyczne wyposażenie, jakie policjanci wykorzystują przy zabezpieczaniu różnego rodzaju imprez oraz mieli okazję wsiąść do oznakowanego radiowozu.

Nie lada atrakcje zafundowali dla uczniów strażacy i ratownicy medyczni. Dzieci miały okazję zobaczyć pokazy ratownictwa oraz pierwszej pomocy medycznej. Uczniowie mogli obejrzeć specjalistyczny sprzęt będący na wyposażeniu wozu strażackiego i karetki pogotowia ratunkowego.

Wspólne działania policjantów, strażaków ratowników medycznych zostały przeprowadzone z myślą o bezpieczeństwie dzieci podczas zbliżających się ferii.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)