Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2023

Policjanci odnotowali 57 wykroczeń. Działania pn. "Pierwszeństwo"

fot. archiwum

fot. archiwum

W czwartek, 26 stycznia policjanci nakielskiej „drogówki” prowadzili na trasach działania pn.: „Pierwszeństwo”, które miały na celu #poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego też wczoraj (26.01.23) policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili na trasach działania pn.: „Pierwszeństwo”.

Ich celem było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych poprzez ujawnianie i reagowanie na wykroczenia. Szczególnie sprawdzano, czy kierujący ustępują pierwszeństwa podczas włączania się do ruchu, podczas zmiany pasa ruchu. Weryfikowano również, czy udzielają go pieszym znajdującym się na przejściach lub wchodzącym na nie. Sprawdzano też prędkość, z jaką kierujący przemieszczają się w rejonach przejść dla pieszych.

W ramach działań mundurowi przeprowadzili 76 kontroli drogowych, ujawniając łącznie 57 wykroczeń z tym związane bezpośrednio z nieustąpieniem pierwszeństwa. Ci, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami w postaci mandatów, których nałożono 42. 13 osób pouczono, a jedną sprawę mundurowi przekażą do rozstrzygnięcia przez sąd.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)