Dziś mamy 7 grudnia 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

08 listopada 2023

Posadzili 4 tys. krokusów. Przedszkolaki i uczniowie ochoczo włączyli się w akcję

fot. SP Dziewierzewo

fot. SP Dziewierzewo

Pod koniec października dzieci z grup# "Biedronki" i "Motylki" Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie wraz ze swoimi paniami oraz gościem ze Stowarzyszenia Panią Zofią Ososko wzięły udział w sadzeniu cebulek krokusów na terenie szkoły i przedszkola.

Natomiast 26 października, mimo mało sprzyjającej aury uczniowie klas I – VI wraz z opiekunami ochoczo włączyli się w sadzenie cebulek krokusów wokół naszej szkoły. Akcja ta była realizacją kolejnego już projektu napisanego przez Stowarzyszenie Razem dla Dziewierzewa "Krokusy w Dziewierzewie - cudne, powiększamy naszą "chochołowską". Środki na cebulki Stowarzyszenie pozyskało w ramach Programu Małych Dotacji Odnowy Wsi Powiatu Nakielskiego. Tym razem do posadzenia było 4.000 sadzonek krokusów.

Pod czujnym okiem prezes Stowarzyszenia, pomysłodawczyni i autorki projektu p. Marii Łyszczarz cebulki błyskawicznie trafiały do gruntu. W nagrodę wszystkie dzieci otrzymały słodkości oraz cebulki tulipanów do posadzenia w swoich przydomowych ogródkach.

Z niecierpliwością czekamy, kiedy nasza „chochołowska” zacznie tonąć w przepięknych, kolorowych kwiatach.

Materiał: Izabela Świtniewska / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż zakończony

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa 30 listopada 2023 r. zakończył #realizację pilotażowego projektu Paszportyzacja polskiej żywności. Pilotaż był realizowany przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i został uruchomiony w grudniu 2021 r. Koszt prac to 16,8 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Mikołajki z Mikołajem Kopernikiem. Spacer po fromborskich zabytkach

Nie tylko średniowieczny biskup z Miry czy zamieszkujący# Laponię św. Mikołaj obchodzą imieniny 6 grudnia. Do zacnego grona należy także najwybitniejszy polski astronom, którego 550. rocznicę urodzin świętowaliśmy w tym roku. Mikołaj Kopernik, bo o nim mowa, będzie bohaterem specjalnego programu TVP Nauka zrealizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Emisja już 6 grudnia o godz. 21:00. W programie m.in. poszukiwanie śladów astronoma we Fromborku, informacje o programie „Laboratoria Przyszłości” oraz Akademii Kopernikańskiej, a także podsumowanie obchodów Roku Kopernika.

(czytaj więcej)