Dziś mamy 23 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

26 lipca 2021

Posypały się mandaty. Działania „Bezpieczny pieszy” w powiecie

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Działania pn. „Bezpieczny pieszy” prowadzili w# miniony piątek na powiatowych drogach policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego. Szczególną uwagę mundurowi zwracali na to, jak kierowcy zachowują się wobec pieszych.

W miniony piątek (23.07.21) mundurowi nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili na drogach działania „Bezpieczny pieszy”, podczas których szczególną uwagę zwracali na zachowanie kierowców wobec najmniej chronionych uczestników ruchu.
Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi to wykroczenia, które najczęściej popełniają kierowcy, stwarzając tym samym niebezpieczeństwo dla pieszego. Na te właśnie wykroczenia mundurowi zwracali uwagę najbardziej. Sprawdzano też prędkość w rejonach przejść dla pieszych.

Kierowcy, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Mundurowi ujawnili łącznie 44 wykroczenia, z czego aż 16 z nich związanych było z bezpieczeństwem pieszych na drodze. Za popełnione wykroczenia 13 osób ukarano mandatami, 31 pouczono.

Podczas trwania działań na terenie powiatu nakielskiego policja nie odnotowała zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  Ala, w dniu 26-07-2021 14:26:05 napisał:

  Ciekawe czy piesi dostali chociaż pouczenia że wchodzą na przejście nie rozgladajac się. Oni myślą że teraz już nie trzeba się rozglądać

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Olek, w dniu 26-07-2021 15:02:05 napisał:

  a na rynku co dzisiaj było rano na pasach?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Nowoczesny styl
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Stół z blatem szklanym + krzesła
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)