Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2021

Powiatowy półfinał konkursu w naszym regionie. Rywalizowali ósmoklasiści

fot. pow.

fot. pow.

15.06.2021 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Króla Władysława# w Szubinie odbyła się druga część konkursu wiedzy o regionie organizowanego przez koło samorządowe kierowane przez Pana Artura Michalaka.

Pracowaliśmy kilka miesięcy nad pytaniami i sprawiłyby one trud pewnie niejednej dorosłej osobie. Dotyczyły ilości mieszkańców, powierzchni, władz, geografii jak i atrakcji powiatu nakielskiego. Konkurs został zorganizowany dla uczniów klas ósmych. Tym razem wzięli w nim udział uczniowie, którzy zakwalifikowali się wykazując się wiedzą na temat gminy Szubin. W quizie musieli wykazać się tym razem ze znajomości naszego powiatu. Konkurs poprowadziła Adrianna Lewandowska i Wiktoria Dolegała. Wielu z uczniów wykazało się ogromną wiedzą, lecz tylko 10 z nich przeszło do kolejnego etapu. Pierwsze miejsca zajęli: Nadia Meler, Mikołaj Binkowski i Sebastian Jarosiński. Na wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursie, czekały interesujące nagrody przygotowane przez Powiat Nakielski.

Życzymy powodzenia wszystkim osobom, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu. Za tydzień odbędzie się finał - konkurs z wiedzy o naszym województwie.

Materiał: Wiktoria Dolegała kl. VIIIb

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)