Dziś mamy 22 października 2021, piątek, imieniny obchodzą:

22 września 2021

Pożar na drugim piętrze komendy. Ewakuacja przy użyciu podnośnika

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odbyły się# ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek wybuchu pożaru w jednym z budynków jednostki. Akcję gaśniczą i ratunkową przeprowadzili nakielscy strażacy.

Wczoraj (21.09.21) przed godziną 10 pracownik nakielskiej komendy zauważył dym wydobywający się z jednego z pomieszczeń w budynku „B” komendy. Okazało się, że w pomieszczeniu na drugim piętrze wybuchł pożar.

Pracownik od razu zaalarmował dyżurnego jednostki i rozpoczęła się ewakuacja osób przebywających w pomieszczeniach służbowych. Na miejsce wezwano Państwową Straż Pożarną z Nakła nad Notecią. Bardzo duże zadymienie spowodowało, że w szatni zlokalizowanej przy pomieszczeniu, w którym wybuchł pożar, zostały uwięzione dwie osoby. Jeden z poszkodowanych został wydobyty z pomieszczenia przez strażaków przy użyciu podnośnika, drugą osobę wyprowadzono klatką schodową.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które miały na celu sprawdzenie przebiegu ewakuacji na wypadek pożaru w nakielskiej jednostce. Po ich zakończeniu podjęte działania zostały omówione i podsumowane.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)